David i Victoria Beckham – historia poznania, początki związku

Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy to David Beckham zobaczył teledysk do „Wannabe” Spice Girls – zespołu, w którym śpiewała wtedy Victoria. Od razu mu się spodobała, powiedział wtedy do swojego kolegi z drużyny, że ta dziewczyna będzie jego żoną. Tak też stało się dwa lata później. Victoria, natomiast, zobaczyła Davida w loży piłkarskiej Manchesteru United, klubu, w którym grał wtedy Beckham. Ujęło ją to, że David, zamiast pić z kolegami, spędzał czas z rodziną. Od razu zauważyła w nim podobieństwo do siebie.

Podczas gdy inni piłkarze stali przy barze i pili ze swoimi kolegami, David stał z boku z rodziną. (…) Dostrzegłam, że jest związany ze swoją rodziną tak jak ja, pod tym względem byliśmy do siebie podobni – wyznała Victoria Beckham.

Chwilę później David i Victoria zaczęli ze sobą rozmawiać, Beckham dostał jej numer na kwałku papieru, który podobno ma do dziś. Od tamtej pory stali się nierozłączni. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

David i Victoria Beckham – pierwsze spotkania i zaręczyny

Para długo utrzymywała swój związek w tajemnicy. Tak doradził im menadżer Spice Girls, Simon Fuller. David i Victoria spotykali się wieczorami, często na parkingach. Po prostu spędzali ze sobą jak najwięcej czasu. Cieszyli się sobą. – To był niesamowity czas w naszym związku – stwierdził Beckham. W 1998 roku zaręczyli się. Victoria z dumą prezentowała swój pierścionek z diamentem. Podobno wart był wówczas ponad 85 tysięcy dolarów. Kilka miesięcy później para ogłosiła, że spodziewają się dziecka. 4 marca 1999 roku urodził się ich pierwszy syn – Brooklyn Beckham.

David i Victoria Beckham – ślub w królewskim stylu

Piłkarz i piosenkarka pobrali się 4 lipca 1999 roku w zamku Luttrellstown niedaleko Dublina. Ceremonia odbyła się w iście królewskim stylu. Para siedziała na tronach. Victoria do imponującej kreacji od Very Wang dobrała 18-karatową tiarę. Na weselu państwo młodzi ubrani byli w słynne już fioletowe stroje. – Co ja sobie wtedy myślałem? – żartował David. Późne lata 90. i wczesne lata 2000. rządzą się swoimi prawami, dlatego wtedy intensywnie fioletowe stylizacje były na topie. Media rozpisywały się o ślubie Beckhamów, było to jedno z ważniejszych wydarzeń w show-biznesie porównywane nawet do ślubu królewskiego. Za prawa do zdjęć z ceremonii para zażyczyła sobie nawet milion funtów.

David i Victoria Beckham – najpopularniejsza para lat 2000.

W nowe stulecie Beckhamowie weszli z przytupem. Uznawani byli wtedy za jedną z najpopularniejszych par w Europie. Robiło się o nich coraz głośniej. David piął się na szczyt swojej piłkarskiej kariery. W 2000 roku został kapitanem reprezentacji Wielkiej Brytanii. Dla Victorii natomiast rok 2000 okazał się być rokiem rozpadu Spice Girls. Nie udało jej się także z karierą solową. Wspierała więc męża na meczach, zostając przy tym jedną z najpopularniejszych WAGS. Miłość Victorii i Davida rozkwitała, czego efektem był ich drugi syn, Romeo. Na świat przyszedł 1 września 2002 roku. W związku z podpisaniem przez Beckhama kontraktu z Realem Madryt, cała rodzina przeniosła się do stolicy Hiszpanii. Wydawało się, że miłość dalej kwitnie, ale nad związkiem pojawiły się ciemne chmury.

David i Victoria Beckham – kryzys w małżeństwie

Nie mogło być za dobrze. W 2004 roku media zaczęły rozpisywać się o rzekomych romansach Davida. Wiele kobiet zaczęło opowiadać o swoich romantycznych relacjach z piłkarzem. Victoria zniknęła na ten czas z mediów, wstrzymała się też od komentarzy. Parę lat później w wywiadzie dla „W Magazine” wyznała, że poradzili sobie z Davidem w kryzysie i wspólnie udało im się przez niego przejść. Zapewniła też, że w ich małżeństwie jest lepiej niż kiedykolwiek. Kryzys wydawał się zostać zażegnany. W 2005 roku para powitała trzeciego syna – Cruza.

David i Victoria Beckham – przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych

W 2007 roku Beckhamowie wraz z synami przylecieli do Kalifornii. Spowodowało to, że stali się popularni również w USA. Teraz już cały świat wiedział, kim są Victoria i David Beckhamowie. Małżeństwo brało udział w wielu różnych projektach. Jednym z głośniejszych była kampania Emporio Armani, która ujrzała światło dzienne w 2009 roku.

Zobacz także:

Rok wcześniej Victoria założyła własną markę modową sygnowaną jej nazwiskiem. Istnieje ona do dziś. Projekty Victorii kojarzone są z elegancją, minimalizmem i klasyką.

David i Victoria Beckham – dzieci: w końcu córeczka

W 2011 roku, w Los Angeles, urodziła się Harper Beckham. Jest oczkiem w głowie tatusia. W końcu to jedyna dziewczynka z całej czwórki potomstwa. Victoria nieraz mówiła w wywiadach, jak świetnym ojcem jest David. – David jest najwspanialszym mężem i ojcem – wyznała. Beckhamowie uchodzą za wzór kochającej się rodziny. Małżeństwo z długoletnim stażem, czwórka kochających się dzieci. Fani uwielbiają ich wspólne rodzinne zdjęcia, które za każdym razem podbijają internet.

David i Victoria Beckham – jak ich związek wygląda dzisiaj

Od czasu do czasu w mediach krążą plotki na temat kryzysu w małżeństwie czy nawet jego rozpadu. Para twardo im zaprzecza i nie daje się sprowokować. Często pojawiają się razem w kolejnych projektach, publikują kolejne zdjęcia i dzielą się ze światem swoją miłością. Uwielbiają też z siebie nawzajem żartować. Pokazują, że w show-biznesie związek nie musi być przelotnym romansem, a może być trwały i oparty na stabilnych fundamentach.

4 lipca 2023 roku Beckhamowie świętowali już 24. rocznicę ślubu. Z tej okazji, jak co roku, opublikowali na swoich Instagramach urocze zdjęcia.

Tego dnia 24 lata temu... Najlepsza żona, mama i partnerka do picia. Wszystkiego najlepszego z okazji naszej rocznicy kochanie – napisał pod zdjęciem uroczym David, na którym pozuje z żoną.

Victoria z kolei opublikowała krótkie wideo sprzed wielu lat.

24 lata temu. Kocham cię najmocniej na świecie David – napisała.

Gratulujemy Davidowi i Victorii tych 24 lat i życzymy kolejnych pięknych wspólnych chwil!

PS. W naszej galerii zobaczycie, jak zmieniali się przez lata.