David i Victoria Beckham – historia poznania, początki związku

Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy to David Beckham zobaczył teledysk do „Wannabe” Spice Girls – zespołu, w którym śpiewała wtedy Victoria. Od razu mu się spodobała, powiedział wtedy do swojego kolegi z drużyny, że ta dziewczyna będzie jego żoną. Tak też stało się dwa lata później. Victoria, natomiast, zobaczyła Davida w loży piłkarskiej Manchesteru United, klubu, w którym grał wtedy Beckham. Ujęło ją to, że David, zamiast pić z kolegami, spędzał czas z rodziną. Od razu zauważyła w nim podobieństwo do siebie.

Podczas gdy inni piłkarze stali przy barze i pili ze swoimi kolegami, David stał z boku z rodziną. (…) Dostrzegłam, że jest związany ze swoją rodziną tak jak ja, pod tym względem byliśmy do siebie podobni – wyznała Victoria Beckham.

Chwilę później David i Victoria zaczęli ze sobą rozmawiać, Beckham dostał jej numer na kwałku papieru, który podobno ma do dziś. Od tamtej pory stali się nierozłączni. To była miłość od pierwszego wejrzenia.

David i Victoria Beckham – pierwsze spotkania i zaręczyny

Para długo utrzymywała swój związek w tajemnicy. Tak doradził im menadżer Spice Girls, Simon Fuller. David i Victoria spotykali się wieczorami, często na parkingach. Po prostu spędzali ze sobą jak najwięcej czasu. Cieszyli się sobą. – To był niesamowity czas w naszym związku – stwierdził Beckham. W 1998 roku zaręczyli się. Victoria z dumą prezentowała swój pierścionek z diamentem. Podobno wart był wówczas ponad 85 tysięcy dolarów. Kilka miesięcy później para ogłosiła, że spodziewają się dziecka. 4 marca 1999 roku urodził się ich pierwszy syn – Brooklyn Beckham.

David i Victoria Beckham – ślub w królewskim stylu

Piłkarz i piosenkarka pobrali się 4 lipca 1999 roku w zamku Luttrellstown niedaleko Dublina. Ceremonia odbyła się w iście królewskim stylu. Para siedziała na tronach. Victoria do imponującej kreacji od Very Wang dobrała 18-karatową tiarę. Na weselu państwo młodzi ubrani byli w słynne już fioletowe stroje. – Co ja sobie wtedy myślałem? – żartował David. Późne lata 90. i wczesne lata 2000. rządzą się swoimi prawami, dlatego wtedy intensywnie fioletowe stylizacje były na topie. Media rozpisywały się o ślubie Beckhamów, było to jedno z ważniejszych wydarzeń w show-biznesie porównywane nawet do ślubu królewskiego. Za prawa do zdjęć z ceremonii para zażyczyła sobie nawet milion funtów.

David i Victoria Beckham – najpopularniejsza para lat 2000.

W nowe stulecie Beckhamowie weszli z przytupem. Uznawani byli wtedy za jedną z najpopularniejszych par w Europie. Robiło się o nich coraz głośniej. David piął się na szczyt swojej piłkarskiej kariery. W 2000 roku został kapitanem reprezentacji Wielkiej Brytanii. Dla Victorii natomiast rok 2000 okazał się być rokiem rozpadu Spice Girls. Nie udało jej się także z karierą solową. Wspierała więc męża na meczach, zostając przy tym jedną z najpopularniejszych WAGS. Miłość Victorii i Davida rozkwitała, czego efektem był ich drugi syn, Romeo. Na świat przyszedł 1 września 2002 roku. W związku z podpisaniem przez Beckhama kontraktu z Realem Madryt, cała rodzina przeniosła się do stolicy Hiszpanii. Wydawało się, że miłość dalej kwitnie, ale nad związkiem pojawiły się ciemne chmury.

David i Victoria Beckham – kryzys w małżeństwie

Nie mogło być za dobrze. W 2004 roku media zaczęły rozpisywać się o rzekomych romansach Davida. Wiele kobiet zaczęło opowiadać o swoich romantycznych relacjach z piłkarzem. Victoria zniknęła na ten czas z mediów, wstrzymała się też od komentarzy. Parę lat później w wywiadzie dla „W Magazine” wyznała, że poradzili sobie z Davidem w kryzysie i wspólnie udało im się przez niego przejść. Zapewniła też, że w ich małżeństwie jest lepiej niż kiedykolwiek. Kryzys wydawał się zostać zażegnany. W 2005 roku para powitała trzeciego syna – Cruza.

David i Victoria Beckham – przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych

W 2007 roku Beckhamowie wraz z synami przylecieli do Kalifornii. Spowodowało to, że stali się popularni również w USA. Teraz już cały świat wiedział, kim są Victoria i David Beckhamowie. Małżeństwo brało udział w wielu różnych projektach. Jednym z głośniejszych była kampania Emporio Armani, która ujrzała światło dzienne w 2009 roku.

Rok wcześniej Victoria założyła własną markę modową sygnowaną jej nazwiskiem. Istnieje ona do dziś. Projekty Victorii kojarzone są z elegancją, minimalizmem i klasyką.

David i Victoria Beckham – dzieci: w końcu córeczka

W 2011 roku, w Los Angeles, urodziła się Harper Beckham. Jest oczkiem w głowie tatusia. W końcu to jedyna dziewczynka z całej czwórki potomstwa. Victoria nieraz mówiła w wywiadach, jak świetnym ojcem jest David. – David jest najwspanialszym mężem i ojcem – wyznała. Beckhamowie uchodzą za wzór kochającej się rodziny. Małżeństwo z długoletnim stażem, czwórka kochających się dzieci. Fani uwielbiają ich wspólne rodzinne zdjęcia, które za każdym razem podbijają internet.

David i Victoria Beckham – jak ich związek wygląda dzisiaj

Od czasu do czasu w mediach krążą plotki na temat kryzysu w małżeństwie czy nawet jego rozpadu. Para twardo im zaprzecza i nie daje się sprowokować. Często pojawiają się razem w kolejnych projektach, publikują kolejne zdjęcia i dzielą się ze światem swoją miłością. Uwielbiają też z siebie nawzajem żartować. Pokazują, że w show-biznesie związek nie musi być przelotnym romansem, a może być trwały i oparty na stabilnych fundamentach.

4 lipca 2022 roku Beckhamowie świętowali już 23. rocznicę ślubu. Z tej okazji, jak co roku, opublikowali na swoich Instagramach urocze zdjęcia.

Mówią, że on nie jest zabawny, że ja nigdy się nie uśmiecham, mówili, że to nie przetrwa. Dzisiaj świętujemy 23. rocznicę naszego ślubu. David jesteś dla mnie wszystkim, tak bardzo cię kocham – napisała pod zdjęciem Victoria, na którym pozuje z mężem. Oboje są uśmiechnięci. 

David z kolei opublikował krótkie wideo ze wspólnego wywiadu sprzed wielu lat.

23 lata temu Posh stała się panią Beckham, ale zawsze będzie Posh. Wszystkiego najlepszego. WOW 23 lata i czwórka wspaniałych dzieci. Kocham cię, wszyscy cię kochamy – napisał.

Gratulujemy Davidowi i Victorii tych pięknych 23 lat i życzymy kolejnych pięknych wspólnych chwil!

PS. W naszej galerii zobaczycie, jak zmieniali się przez lata.