„Friends” to jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Amerykański sitcom, który trafił na małe ekrany w 1994 roku wciąż świetnie się ogląda. Uniwersalna historia o grupie przyjaciół bawi, czasami wzrusza, jest pełna błyskotliwych anegdot oraz symboli, które wpisały się w popkulturę. Serial, w którym w rolach głównych wystąpili: Jennifer Aniston, David Schwimmer, Courtney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry oraz Matt LeBlanc, przyniósł im międzynarodową popularność. Największą karierą może pochwalić się Jennifer Aniston, chociaż każdy z aktorów wciąż spełnia się w branży. Może poza Matthew Perrym, który ciężko znosi sławę – zagraniczne media nie raz wspominały o tym, że aktor ma problemy zdrowotne, wynikające z nadużywania alkoholu i narkotyków. 

Trendy 2020: Pamiętacie tę sukienkę Rachel Green? Teraz możecie mieć taką samą! Popularna platforma sprzedażowa ma w swojej ofercie niemal identyczny model >>>

David Schwimmer z „Przyjaciół” w końcu wyjaśnił największą tajemnicę serialu: czy Ross i Rachel mieli przerwę?

W nowy projekt serialowy zaangażował się niedawno David Schwimmer, serialowy Ross Geller. Aktor zagrał jedną z głównych ról w serialu komediowym zatytułowanym „Intelligence”. Produkcja jest dostępna na platformie Peacock, nie wiadomo czy będziemy mogli obejrzeć ją w Polsce (jednak trzymamy za to mocno kciuki). Co ciekawe, to pierwszy sitcom, w którym zagrał David od czasów „Friends”. Z tej okazji aktor pojawił się w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”. W wywiadzie rozmawiał z prowadzącym nie tylko o swoim nowym serialu, ale Jimmy nawiązał również do kultowych „Przyjaciół”. Jednym z największych serialowych konfliktów jest związek Rossa i Rachel, w których wcielili się David Schwimmer oraz Jennifer Aniston. Dla tych, którzy nie pamiętają: para pokłóciła się pod koniec 3. sezonu, Rachel zaproponowała wówczas, żeby zrobili sobie przerwę. Niedługo po tym konflikcie Ross upił się i poszedł do łóżka z Chloe, dziewczyną z ksero, którą spotkał w barze. Kiedy cała sprawa wyszła na jaw, Ross przekonywał swoją dziewczynę, że przecież nie zdradził jej, ponieważ zrobili sobie przerwę. Ta kwestia między serialową parą podzieliła również widzów – niektórzy uważają, że Ross miał rację, inni stoją murem za postacią Jennifer Aniston. 

Jimmy Fallon zapytał Davida o to, co najczęściej słyszy od fanów. – You were on a break – odpowiedział aktor. I przyznał, że widzowie „Przyjaciół” są mocno podzieleni w tej kwestii. Prowadzący zadał więc Davidowi słynne pytanie: „Czy Ross zdradził Rachel?”, nawiązując do słynnej sceny w „Przyjaciołach” i zapytał co on sądzi o sytuacji między bohaterami. Schwimmer bez zawahania odparł – It’s not even a question. They were on a break, co oznacza „To nawet nie jest pytanie. Mieli przerwę”.

David Schwimmer potwierdził również, że specjalny odcinek „Friends” (którzy spotkają się ponownie przed kamerą po kilkunastu latach od zakończenia serialu) wydarzy się już w niedalekiej przyszłości. Aktor zdradził, że nagranie zaplanowano na sierpień, ale trzeba brać pod uwagę, że sytuacja związana z pandemią może znowu pokrzyżować te plany – premiera specjalnego odcinka miała odbyć się wiosną tego roku, niestety koronawirus uniemożliwił te plany. Wywiad z Davidem Schwimmerem obejrzycie w galerii powyżej!