W lutym ubiegłego roku dowiedzieliśmy się i dowiedziałyśmy się, że po 16 latach od premiery pierwszego odcinka kultowego serialu Friends, powstanie odcinek specjalny. O kontynuacji produkcji mówiło się już od dawna, ale dopiero niedawno cała obsada, czyli Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courtney Cox, Matthew Perry, David Schwimmer oraz Matt LeBlanc potwierdzili te spekulacje. Niestety premierę odcinka Reunion, zaplanowanego na wiosnę 2020, przesunięto z powodu pandemii koronawirusa. Kilka miesięcy później odtwórca roli Chandlera Binga, którego widzowie pokochali za cięty i błyskotliwy humor, zabrał głos w tej sprawie i zdradził, na kiedy przesunięto zdjęcia do epizodu. „Wygląda na to, że ponowne spotkanie „Przyjaciół” zostanie przełożone na początek marca. Zapowiada się pracowity rok. I to lubię!”, napisał aktor na Twitterze. Premiera nie odbyła się w marcu, ale możemy się jej spodziewać już niebawem. Oto wszystko, co wiemy.

Przyjaciele – specjalny odcinek kultowego serialu. Co wiemy?

Na początku myśleliśmy, że premiera opóźni się o miesiąc lub dwa, a teraz wydaje się, że będzie to znacznie dłużej. Nie możemy się doczekać końca lata, żeby zrealizować ten specjalny odcinek. Uważamy, że warto mieć dużą, hałaśliwą publiczność na żywo, aby docenić powrót sześciu wspaniałych przyjaciół. Nie chcieliśmy robić tego w Internecie – wyjaśnił Bob Greenblatt z WarnerMedia. Odcinek z Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisą Kudrow, Mattem Perry i Davidem Schwimmerem oraz Mattem LeBlanc powstanie w tym samym studio w Kalifornii, co wcześniejsze sezony „Friends”. Prawdopodobnie specjalny epizod „Przyjaciół” będzie nagrany w konwencji godzinnego wywiadu z obsadą kultowego sitcomu. Kiedy zobaczymy Rachel, Monikę, Phoebe, Chandlera, Joeya oraz Rossa znów razem? Wiemy!

Przyjaciele – teaser odcinka specjalnego

W maju 2021 roku do sieci trafił nareszcie (!!!) zwiastun odcinka specjalnego Przyjaciół. Na wideo, które trwa około pół minuty, widzimy idących Rachel, Monicę, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joeya. Na końcu pojawia się natomiast napis – prawdopodobnie nowy tytuł epizodu: „Ten, w którym wszyscy znów się spotkali”. Całość została opatrzona natomiast (dobrze znaną każdej fance i każdemu fanowi Friends) linią melodyjną z kultowego już utworu I’ll Be There for You. Wideo możesz obejrzeć poniżej.

 

 

Przyjaciele – zwiastun odcinka specjalnego. Co się wydarzy?

Kilka dni później na YouTube oraz w mediach społecznościowych pojawił się oficjalny zwiastun specjalnego odcinka Przyjaciół. Dzięki wideo, które trwa niewiele ponad dwie minuty, dowiadujemy się, że gwiazdy kultowego już serialu powrócą na plan i będą wspominać pracę nad produkcją, a nawet konkretne sceny. Rozstrzygną także odwieczny spór związany z tym, czy Rachel i Ross mieli przerwę (odpowiedzi poszczególnych aktorek i aktorów mogą was zaskoczyć!). Co więcej, wezmą udział w specjalnym quizie, a tym samym sprawdzą, jak dobrze pamiętają serial, w którym zagrali przed laty. 

 

Zobacz także:

 

Przyjaciele – data premiery odcinka specjalnego

Poznaliśmy / poznałyśmy również datę premiery odcinka specjalnego Przyjaciół. Grupa znajomych z Nowego Jorku, która podbiła serca zarówno młodszych, jak i starszych widzów oraz widzek, powróci już 27 maja 2021 roku. Tym razem nie do telewizji, ale na platformę streamingową HBO Max i (jak się właśnie okazało) HBO Go. Nie możemy doczekać się premiery, a wy?

Przyjaciele – goście i gościnie w odcinku specjalnym

Kilka godzin po tym, jak teaser nowego odcinka Przyjaciół trafił do sieci, a także została ujawniona data premiery, poznaliśmy i poznałyśmy gości specjalnych oraz gościnie specjalne. Kto pojawi się na ekranie obok Jennifer Aniston, Lisy Kudrow, Courteney Cox, Matta LeBlanca, Davida Schwimmera oraz Matthew Perry’ego? Lista jest naprawdę długa i… imponująca. Jak wynika z grafiki, która została opublikowana w mediach społecznościowych, na czele z oficjalnym profilem @hbomaxpop na Instagramie, w wyczekiwanym przez nas epizodzie wystąpią David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon, and Malala Yousafzai. Musimy przyznać, że całosć zapowiada się naprawdę interesująco. 

 

 

Przyjaciele – odcinek specjalny. Gdzie oglądać?

Fanki oraz fani Przyjaciół w Polsce obawiali się, że nie będą mogły i mogli obejrzeć specjalnego odcinka ulubionego serialu. Platforma HBO Max nie jest bowiem dostępna w naszym kraju (mamy nadzieję, że to kwestia czasu). Jak się jednak okazało, epizod pojawi się również na platformie HBO Go, o czym dowiedziałyśmy się za pośrednictwem oficjalnego profilu @hbopolska na Instagramie – szczegóły znajdziesz poniżej. Możecie więc śmiało planować seans 27 maja 2021 roku