Za niewiele ponad tydzień Polki i Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w parlamencie. By 13 października frekwencja nie zawiodła, powstała kolejna kampania społeczna namawiająca do udziały w wyborach. W akcji „Zabierz głos, bo go stracisz” udział wzięli wybitni rodzimi fotografowie reprezentujący różne pokolenia, czyli Chris Niedenthal, Tadeusz Rolke, Jacek Kołodziejski oraz Zuza Krajewska, którzy w swoich obiektywach uchwycili kilkanaście znanych twarzy ze świata nauki, mediów, filmu, muzyki i sztuki.

Na fotografiach z hasłem „Zabierz głos, bo go stracisz” widzimy m.in. wybitnego sędziego i profesora Adama Strzembosza, psycholog i działaczkę podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej Wandę Traczyk, aktora Mateusza Damięckiego oraz aktorki Elizę Recymbel, Anitę Sokołowską, Karolinę Bruchnicką - jedną z Kobiet Roku Glamour 2019, Julię Wieniawę i Zosię Zborowską, wokalistów Krzysztofa Zalewskiego (Mężczyznę Roku Glamour 2019), Dawida Kwiatkowskiego i Dawida Podsiadło, aktywistkę Aretę Szpurę, dziennikarzy Maxa Cegielskiego, Krzysztofa Jankesa Jankowskiego, Mikołaja Komara, Piotra Kędzierskiego i Huberta Urbańskiego, YouTubera Rafała Masnego oraz reżyserkę pokazów mody, kolejną Kobietę Roku Glamour 2019, Katarzynę Sokołowską, a także modelkę i aktywistkę Anję Rubik

Zobacz także: Taco Hemingway, Sokół, Jan-Rapowanie i inni polscy raperzy w projekcie olsnienie.eu namawiają do udziału w wyborach parlamentarnych

„Zabierz głos, bo go stracisz” to kolejna kampania społeczna namawiająca do wzięcia udziału w wyborach 

Inicjatorem kampanii jest Fundacja im. Stefana Batorego, a wspierają ją licznie organizacje pozarządowe, m.in. Front Europejski, Fundacja im. Roberta Schumana, Helsińska Fundacja Praw Człowieka czy Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. - „Zabierz głos, bo go stracisz” to wezwanie do tego, by nie rezygnować ze współdecydowania o tym, na jakich wartościach i zasadach budowana jest Polska. Mimo trwającej kampanii wyborczej czujemy atmosferę zniechęcenia do polityki i utraty wiary w to, że udział w wyborach ma znaczenie. Chcemy przypomnieć, że ciągle to właśnie karta wyborcza ma najsilniejszy wpływ na to jak wygląda Polska, w której żyjemy. Cieszymy się, że tak wiele osób, które Polacy z różnych środowisk obserwują i słuchają, wspiera kampanię - mówi Joanna Załuska, dyrektorka programu Masz Głos, Masz Wybór Fundacji im. Stefana Batorego.

Oprócz zdjęć z udziałem bohaterów kampanii powstały również krótkie spoty wideo, a także profil na Facebooku, który umożliwia zmianę zdjęcia profilowego, dzięki czemu wyrazimy swoje poparcie dla inicjatywy i zdeklarujemy swój udział w wyborach 13 października.

Zobacz także: Nie wiecie, na kogo głosować podczas wyborów? Ten quiz pomoże Wam podjąć właściwą decyzję!

Zobacz także: