Dawid Podsiadło ma niemałe powody do świętowania. 21 października światło dzienne ujrzał czwarty solowy album piosenkarza. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, wyczekiwane wydawnictwo bije rekordy popularności. Krążek zatytułowany „Lata Dwudzieste” nie tylko w ekspresowym tempie znika z półek sklepów muzycznych, ale także osiąga niesamowite wyniki na platformach streamingowych.

Dawid Podsiadło z globalnym sukcesem na Spotify

We wtorek na oficjalnych profilach serwisu Spotify opublikowano cotygodniowe zestawienia najpopularniejszych premier. Obyło się bez większych zaskoczeń. Aktualną królową streamingu jest oczywiście Taylor Swift. W Top 10 najlepiej przyjętych singli minionego weekendu na świecie znalazło się... dziesięć utworów z jej najnowszej płyty o nazwie „Midnights”.

Amerykańska artystka rządzi także w analogicznym zestawieniu dla albumów, okupując dwa pierwsze miejsca. Na szczycie zestawienia znalazła się bowiem rozszerzona wersja płyty z dodatkowymi piosenkami, a drugie miejsce zajęło podstawowe wydanie. Trzecie miejsce należy tym razem do nowego krążka brytyjskiego zespołu Arctic Monkeys pt. „The Car”.

Co ciekawe, tuż za podium znalazł się Dawid Podsiadło ze swoimi „Latami Dwudziestymi”. Polski wykonawca wyprzedził takie gwiazdy światowego formatu jak znana z megahitu „Call Me Maybe” kanadyjska piosenkarka Carly Rae Jepsen oraz amerykańska wokalistka Meghan Trainor. Podsiadło wykręcił na Spotify również znacznie lepszy wynik niż pochodzący z USA raper YoungBoy Never Broke Again.

Spotify Charts

Artyści z Polski podbijają światowe rankingi Spotify

Dawid Podsiadło nie jest pierwszym polskim artystą, któremu udało się trafić do czołówki globalnego rankingu Spotify. Tej sztuki dokonała wcześniej już dwukrotnie sanah. Najpierw w maju 2021 roku autorka hitu „ten Stan” znalazła się na czwartym miejscu listy ze swoją płytą „Irenka” i niecały rok później powtórzyła ten wyczyn z albumem „UCZTA”.

To jednak nie wszystko. Jesienią ubiegłego roku w Top 5 światowego rankingu Spotify znalazł się także raper Mata za sprawą ogromnej popularności swojego krążka „Młody Matczak”.

Zobacz także: