Deepspot – najgłębszy basen nurkowy świata zostanie otwarty w Mszczonowie pod Warszawą

Marzyły wam się wakacje ze snorkelingiem w egzotycznych krajach? A może tego lata planowałyście rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem? Nie martwcie się, że pandemia pokrzyżowała te plany. Jeszcze jest nadzieja – nie trzeba wyjeżdżać z kraju, by przeżyć nurkową przygodę, wystarczy wybrać się do... Mszczonowa! To właśnie tam, 45 kilometrów od Warszawy, powstaje bowiem Deepspot – najgłębszy basen nurkowy świata. Jego rozmiary naprawdę robią wrażenie! A otwarcie już niedługo.

12 najpiękniejszych basenów na świecie >>>

Deepspot – atrakcje najgłębszego basenu świata

Co to znaczy „najgłębszy basen nurkowy świata”? Już wyjaśniamy – będzie on miał aż 45 metrów głębokości i pomieści 8 tysięcy metrów sześciennych wody! To mniej więcej 30 razy więcej niż w tradycyjnych, 25-metrowych, basenach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czytaj – jeśli sytuacja związana z koronawirusem się unormuje – z basenu będzie można skorzystać jeszcze w tegoroczne wakacje. Otwarcie Deepspot planowane jest na sierpień 2020 roku! Na razie przenieść się tam można marzeniami – zwłaszcza, że na światło dzienne wyszły wizualizacje basenu. I trzeba przyznać, że robią kolosalne wrażenie (dosłownie!). Przekonajcie się, zaglądając do naszej galerii (u góry strony).

Suntago Wodny Świat w Park of Poland, największy kryty aquapark w Europie, otwiera się już niebawem. Ile będą kosztować bilety? >>>

Z basenu będą mogli skorzystać nie tylko nurkowie sportowi czy profesjonalni, ale i ci, którzy chcą zanurkować po raz pierwszy. A jeśli jeszcze nie wiecie, czy chcecie – do Deepspot wybierzcie się jako gość – przewidziany jest podwodny tunel dla widzów, z którego będzie można obserwować, co dzieje się pod wodą. Będzie można także wynająć pokój hotelowy z widokiem na wnętrze basenu. A także skorzystać z sal konferencyjnych i szkoleniowych, które dostępne będą na terenie obiektu. Zainteresowani? My już nie możemy się doczekać. Z niecierpliwością czekamy też na cennik basenu, który na razie nie jest jeszcze znany. Stay tuned!