Demi Lovato znów jest na ustach całego świata. Amerykańska piosenkarka i aktorka, która zaczynała swoją karierę jako gwiazda dziecięcych programów telewizyjnych, w maju ubiegłego roku dokonała kolejnego coming outu. Gwiazda ujawniła, że jest osobą niebinarną i poprosiła, aby od tego momentu zwracać się do niej neutralnymi płciowo zaimkami „they/them”. Kilka miesięcy temu spostrzegawczy fani autorki hitu „Cool for the Summer” zauważyli jednak, że artystka ponownie zaktualizowała opis na swoich oficjalnych profilach w serwisach społecznościowych. Obok zaimków they/them, które nie wskazują na żadną konkretną płeć, pojawiły się tam bowiem zaimki she/her, czyli ona/jej. Skąd ta zmiana?

Demi Lovato wróciła do kobiecych zaimków

Demi Lovato aktualnie skupia się przede wszystkim na muzyce. Już 19 sierpnia światło dzienne ujrzy jej nowa płyta zatytułowana „Holy Fvck”. W ramach promocji swojego ósmego studyjnego albumu wykonawczyni przeboju „Sorry Not Sorry” udzieliła niedawno interesującego wywiadu, w którym poruszona została m.in. kwestia jej tożsamości płciowej.

Ponownie zaadaptowałam zaimki ona/jej - oznajmiła gwiazda.

W rozmowie z Tamarą Dhią gwiazda podkreśliła, że w jej przypadku płeć jest dość płynną kategorią.

W zeszłym roku moja męska i żeńska energia były zrównoważone. Kiedy stawałam przed toaletami, na których drzwiach widniały napisy „dla pań”, „dla panów”, nie wiedziałam, którą łazienkę wybrać, ponieważ nie czułam się do końca jak kobieta. Nie czułam się też jak mężczyzna. Czułam się jak człowiek i o to właśnie chodzi w neutralnych zaimkach. Według mnie tu chodzi o pełne odczuwanie swojego człowieczeństwa - wyjaśniła.

Następnie Demi wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się powrócić do używania zaimków ona/jej.

Ostatnio czuję się bardziej kobieco - powiedziała.

Gwiazda już wcześniej tłumaczyła, że wracając na nowo do żeńskich zaimków chciała też ułatwić sprawę swoim bliskim i fanom, którym opanowanie odmiany neutralnych płciowo form językowych nierzadko sprawiało sporą trudność.

Demi Lovato o szacunku do osób niebinarnych

Gwiazda jest świadoma tego, że kwestia poprawnego zwracania się do osób niebinarnych może niektórym początkowo sprawiać kłopoty. Podkreśliła jednak, że w tym wypadku najważniejszy jest po prostu szacunek dla drugiej osoby.

Nikt nie jest idealny. Wszyscy mylimy zaimki, zwłaszcza gdy dopiero się tego uczymy. Chodzi tylko o szacunek - stwierdziła.

Trudno się z nią nie zgodzić. Fragment wywiadu z gwiazdą możecie obejrzeć poniżej.