Camila Mendes zdradziła ostatnio w rozmowie z magazynem InStyle jeden ze swoich beauty tricków, o którym dowiedziała dzięki marce Secret. Jak się okazuje gwiazda Riverdale, używa dezodorantu przed spaniem. To stały element jej wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, który – jak sama przyznaje – uwielbia. Wywiad z odtwórczynią roli Veroniki Lodge w hitowym serialu CW TV wzbudził wiele emocji. Niektórzy zastanawiają się bowiem, czy stosowanie dezodorantu na noc jest bezpieczne dla zdrowia. Co sądzą na ten temat dermatolodzy / dermatolożki? Sprawdź!

Camila Mendes używa dezodorantu przed spaniem. Czy to bezpieczne?

Urodowe wyznanie Camili Mendes wzbudziło wiele emocji (nie tylko) wśród jej fanów i fanek. Aktorka przyznała, że używa dezodorantu przed pójściem do łóżka. Dzięki temu następnego dnia budzi się z uczuciem świeżości i niemal od razu jest gotowa do działania.

„To jest sposób. Używasz dezodorantu na noc, a potem budzisz się świeży i gotowy do rozpoczęcia dnia” – wyjaśniła Camila Mendes w rozmowie z magazynem InStyle.

Brzmi świetnie. Ale czy używanie dezodorantu przed spaniem jest dobre i bezpieczne dla zdrowia? Głos w sprawie zabrała dr. Shari Marchbein. Dermatolożka przyznała w rozmowie z serwisem Teen Vogue, że jest to dość powszechne działanie – szczególnie u osób, które borykają się z nadmierną potliwością. Radzi jednak, aby zamiast dezodorantu, który jedynie maskuje zapach potu (i zawiera w swoim składzie alkohol, silne substancje zapachowe, a często także aluminium), użyć antyperspirantu. Tego rodzaju produkt skutecznie ograniczy pocenie. 

Okazuje się, że używanie antyperspirantu (a nie dezodorantu!) przed pójściem spać to całkiem dobry pomysł. W nocy aktywność gruczołów potowych jest bowiem bardzo niska. Właśnie dlatego produkt szybciej i lepiej się wchłania, a co za tym idzie: jest skuteczniejszy. Warto jednak pamiętać, że pocenie się jest naturalnym procesem – koniecznym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na sposób, w jaki się go używa. Po pierwsze, nie powinno się aplikować antyperspirantu na całe ciało, a jedynie pod pachami. Co więcej, chcąc osiągnąć upragnione efekty, trzeba go nakładać na czystą, idealnie suchą skórę. I nie przesadzać z jego ilością. Wystarczy 1-2 warstwy.