W tym roku wiele gali zostało odwołanych z powodu pandemii koronawirusa, niektóre z nich odbyły się w trybie online, inne przełożono na kolejny rok. Organizatorzy American Music Awards postanowili podjąć się wyzwania i mimo wszystko podjąć się organizacji imprezy. Oczywiście odbyła się ona w największym reżimie sanitarnym: uczestnicy musieli wykonać testy na obecność Covid-19 i pokazać dokument z negatywnym wynikiem, gwiazdy przed wejściem na czerwony dywan były w maseczkach ochronnych, a miejsca na sali były zajęte co 2 krzesła – aby zachować odpowiedni odstęp. Mimo to, na gali AMA pojawiło się wiele gwiazd ze świata muzyki i nie tylko: m.in. Justin Bieber i Shawn Mendes, którzy wykonali swój ostatni przebój Monster, a także zachwycająca Jennifer Lopez, Katy Perry, Paris Hilton, Megan Fox (która zadebiutowała na czerwonym dywanie z nowym partnerem), a także Dua Lipa, G-Eazy oraz The Weeknd. Kanadyjski raper również wystąpił na scenie, zgarnął również kilka statuetek i… wywołał kontrowersje swoją stylizacją!

Dlaczego The Weeknd pojawił się z zabandażowaną twarzą na American Music Awards 2020?

The Weeknd był nominowany w aż ośmiu kategoriach na American Music Awards 2020. Udało mu się wygrać trzy statuetki, za najlepszy album R&B, dla najlepszego artysty R&B oraz dla najlepszego utworu. Przypomnijmy, że w tym roku raper wydał płytę After Hours, która wskoczyła na szczyty list przebojów. Podczas tegorocznej gali Abel Tesfaye (tak brzmi prawdziwe imię artysty) wykonał utwory Save Your Tears oraz In Your Eyes w duecie z Kennym G. To, co przykuło uwagę wszystkim, to stylizacja rapera. The Weeknd otwarcie nawiązał swoją charakteryzacją do teledysku Blinding Lights. Na rozdaniu muzycznych nagród pojawił się z zabandażowaną twarzą, dużymi sińcami pod oczami i wyraźnie obitym nosem – dokładnie tak wyglądał, kiedy odbierał statuetki ze sceny. Wygraną podczas American Music Awards po raz kolejny zadedykował Prince’owi. – To on jest powodem, dla którego ciągle rzucam wyzwanie gatunkowi R&B i chciałbym zadedykować mu tę nagrodę. Dziękuję Ci – powiedział ze sceny.

MTV VMA 2020: lista zwycięzców i gwiazdy na czerwonym dywanie. Wśród nich Lady Gaga, Miley Cyrus, The Weeknd i inni >>>

The Weeknd wyjaśnił również, dlaczego postanowił zabandażować sobie twarz. To oczywiście po części działania promocyjne, które mają na celu zwrócenie uwagi na jego ostatnie wydawnictwo. Ale jego charakteryzacja miała również głębsze przesłanie, które zawarł także na swojej płycie After Hours i w teledysku Blinding Lights. The Weeknd postanowił ostrzec swoich fanów przed jazdą samochodem pod wpływem alkoholu i pokazać, jakie mogą być tego konsekwencje. Podobny wydźwięk ma wideo do wspomnianego singla, w którym główny bohater jest pod wpływem alkoholu, ale czuje się samotny, więc postanawia w środku nocy pojechać samochodem do ukochanej osoby i siada za kierownicę, co odnosi tragiczny skutek. „Nie chcę promować jazdy po pijanemu, ale to jest właśnie ten ciemny ton”, powiedział The Weeknd w wywiadzie dla magazynu Esquire na początku tego roku.