Shawn Mendes lockdown spędził bardzo pracowicie. Kanadyjczyk czas w zamknięciu po poświęcił na przygotowywanie materiału do swojego czwartego już studyjnego krążka. Ostatni, zatytułowany po prostu Shawn Mendes ujrzał światło dzienne w 2018 roku. A na 4 grudnia 2020 zaplanowana jest premiera albumu Wonder, który promuje singiel o takim samym tytule. Słychać w nim, że 22-letni Mendes nie tylko spędził godziny w studiu nagraniowym, ale również dojrzał jako artysta. Zauważyła to jego starsza koleżanka po fachu Alicia Keys, właśnie w ten sposób komentując najnowszy utwór Shawna. Wokół nowej płyty Kanadyjczyk już jest głośno. Internauci zarzucają mu, że okładka Wonder to plagiat zdjęcia autorstwa Camili Massu. Fotografia ta w 2012 roku brała udział w prestiżowym konkursie fotograficznym National Geographic.


Zobacz także: Camila Cabello i Shawn Mendes – artystka potwierdziła, że wciąż są razem! 
 

Shawn Mendes doczekał się filmu dokumentalnego. Kiedy premiera i gdzie można go obejrzeć? 

Shawn Mendes póki co do zarzutów się nie odniósł. Za to ogłosił, że tuż przed premierą krążka Wonder pojawi się film dokumentalny z jego udziałem pt. In Wonder. „Pracowałem nad nim bardzo długo i jestem bardzo podekscytowany, że końcu mogę się nim z wami podzielić” – napisał dzisiaj w mediach społecznościowych wokalista, zdradzając plakat, datę premiery, czyli 23 listopada 2020 roku, a także to, gdzie będzie można obejrzeć obraz. I tutaj mamy świetną wiadomość dla fanów Shawna, bo jest to nowa produkcja Netflixa. Jest to kolejny dokument platformy dedykowany konkretnemu artyście. Do tej pory powstały filmy tytuły, jak Miss Americana o Taylor Swift, Homecoming poświęcony Beyoncé czy Gaga: Five Foot Two.
 


In Wonder
– film dokumentalny o Shawnie Mendesie już wkrótce na Netflix

Za reżyserię In Wonder odpowiedzialny jest Grant Singer, twórca teledysków takich artystów jak Lorde, Triye Sivan, The Weeknd czy Sam Smith. Reżyser towarzyszył Shawnowi przez ostatnie kilka lat i uchwycił w swojej kamerze m.in. trasę koncertową wokalisty z 2019 po obu Amerykach, Europie (Shawn zagrał także w Polsce, a dokładnie w Tauron Arenie w Krakowie, gdzie mieliśmy okazję być), Azji i Australii. Co więcej, film powstał we współpracy z prestiżowym Toronto Film Festival i w ramach tego partnerstwa powstała specjalna nagroda fundowana przez Shawn Mendes Foundation. Będzie ona wyróżniać młodych filmowców, którzy skupiają się w swoich dziełach na tematach wyjątkowo ważnych dla młodych ludzi. Producentami filmu In Wonder jest sam Shawn Mendes, jak również Andrew Gertler, Ben Winston, Saul Germaine i James Haygood.