Eyeliner to kosmetyk, którym do tej pory były przede wszystkim malowane czarne kreski na górnej powiece. Za sprawą kolekcji na wiosnę-lato 2022 naszą uwagę zwróciło jednak nowe rozwiązanie, które pokazuje, że w tym produkcie drzemie ogromny potencjał. Za jego sprawą możemy całkowicie odmienić nasz makijaż. Świetną inspiracją może być pokaz Dior Haute Couture wiosna-lato 2022. Pomimo że w ramach takich kolekcji zawsze są prezentowane niezwykłe kreacje oddające kunszt krawiecki każdego domu mody, to okazuje się, że ta sama prawidłowość nie musi dotyczyć wybiegowego make-upu. Makijaż może nie musi pokazywać wirtuozerii wizażystów i wizażystek. Ta prostota natomiast może idealnie sprawdzić się na co dzień.

Podczas pokazu Diora wizażystki i wizażyści udowodnili, że mniej znaczy więcej. Minimalistyczny makijaż modelek był niemal niewidoczny z jednym wyjątkiem. Wyróżniał się bowiem biały eyeliner, a dokładnie kreska, którą namalowano nim na dolnej powiece. To pokazuje, że po pierwsze nie musimy się ograniczać do czerni, a po drugie możemy bardziej swobodnie podchodzić do miejsc, które chcemy nim ozdobić.

Biały eyeliner – trend makijażowy na wiosnę-lato 2022

Chęć używania wyłącznie czarnego eyelinera jest głęboko zakorzeniona w żyłach większości kobiet, które pamiętają, jak w latach 90. Cindy Crawford robiła sobie zmysłowy makijaż smokey eye. Jednak to z pewnością nie oznacza, że do końca świata mamy trzymać się tego jednego sposobu na jego wykorzystanie. W sezonie wiosna-lato 2022 warto obrać zupełnie przeciwny kierunek.

Wybór białego eyelinera to nie tylko modna opcja. Ten kosmetyk warto docenić za możliwości, które w nim drzemią. Jeżeli zmienimy podejście do makijażu oka i zdecydujemy się przenieść eyeliner z górnej linii rzęs na linię wodną oka, a do tego czerń zastąpimy bielą, to stanie się magia. Nasze spojrzenie zostanie rozświetlone. To świetny trik na co dzień, a także wskazówka, o której warto pamiętać po nieprzespanej nocy, kiedy chcemy żeby nasze spojrzenie było bardziej przytomne. Dodatkowo biały eyeliner na linii wodnej oka optycznie je powiększa. Przytomne i powiększone oczy to zdecydowanie wystarczający argument za wyborem tego kosmetyku.

Dodatkowo biały eyeliner możemy wykorzystać także typowo do ozdobienia oka malując dodatkowe kreski na górnej powiece. O ile w przypadku linii wodnej lepiej sprawdzi się biała kredka, to już przy rysowaniu bardziej finezyjnych wzorów lepszym wyborem może okazać się eyeliner w płynie.

Biały eyeliner – trend makijażowy z pokazu Diora

Czarny eyeliner uczyniłby ten look bardziej klasycznym, podczas gdy biały jest bardziej świetlisty – powiedział Peter Philips, dyrektor kreatywny i wizerunkowy makijażu Dior, grupie redaktorów podczas pokazu na Zoomie. W pewnym sensie biały eyeliner jest prawie jak biała nić. Jego lekkość rozświetla twarz – kontynuował ekspert.

Białą kreskę pod okiem dodatkowo uwypukla brak tuszu na rzęsach modelek. Ten zabieg nie jest żadną nowością na pokazach tego domu mody. Odkąd Maria Grazia Chiuri przejęła stery Diora, jest to standardem. Warto jednak zwrócić uwagę, że to również praktyczne posunięcie.

Biały eyeliner w połączeniu z czarnym lub brązowym po pewnym czasie przestaje dobrze wyglądać – powiedział Philips. Rzadko kiedy na pokazie Diora stosujemy tusz do rzęs – dodał.