Długie sukienki na wiosnę 2021: 5 maksi, które zrobiły na nas maksymalne wrażenie

Choć po kilku latach zapomnienia, wiosną 2021 roku do łask wróciły sukienki mini, długie sukienki wciąż trzymają się mocno. Na największych światowych wybiegach maksi lansowali m.in. Valentino, Alberta Ferretti, Dior, Mario Dice czy Zimmermann. Jakie modele cieszyły się największą popularnością? Wśród długich sukienek, które można było oglądać na pokazach, wyraźnie dało się wyłuskać 5 dominujących trendów. Jakie długie sukienki wiosną 2021 będą modne? Podpowiadamy, gdzie kupić modele, które szczególnie wpadły nam w oko.

1. Długie sukienki w kwiaty 

Tu zaskoczeń nie będzie. Idzie wiosna, a więc czas na kwiaty. Małe i duże, bez znaczenia. Ważne by na długich sukienkach pojawiły się ich całe bukiety (lub łączka). Z tego założenia wyszedł dom mody Valentino, a w jego ślad poszły popularne sieciówki: Reserved, Zara, H&M, Mohito... można by wymieniać jeszcze długo. Długie sukienki w kwiaty znalazły się też w gronie sukienek (elitarnym, jak się okazało), które wiosną 2021 będą nosić nasze redaktorki. Wy też? 

Valentino, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

2. Długie sukienki z bufkami

Ważnym elementem, który wyróżnia długie sukienki na wiosnę 2021 są bufiaste rękawy. Długie, krótkie lub długości do łokcia. Ma być spektakularnie, więc bufki przy sukienkach współwystępują często z równie efektownymi falbanami. Ale o tym już w punkcie 5.


Mario Dice, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free

3. Długie sukienki z transparentnych tkanin

Tegoroczne długie sukienki są nie tylko bardzo dekoracyjne – do tego stopnia, że wyglądem przypominają stroje dla lalek (każdy kto widział kolekcję Simone Rochy dla H&M chyba nie ma co do tego wątpliwości) , ale i zwiewne i delikatne. Projektanci wyjątkowo chętnie sięgali bowiem po transparentne tkaniny – szyfony i tiule. Wystarczy wspomnieć domy mody, takie jak Dior, Alberta Ferretti czy wspomnianą już Simone Rocha. Nie sposób nie ulec ich urokowi! Stylizacyjny trik? Noście po dwie na raz. Efekt będzie intygujący, a ciało mniej wyeksponowane. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H&M (@hm)

4. Długie sukienki czerwone

Wśród długich sukienek na wiosnę 2021 królują też te w kolorze czerwonym. Zapytajcie Molly Goddard, Valentino czy Brandona Maxwella, którzy lansowali je na wybiegach. 

Zobacz także:

5. Długie sukienki z falbankami (w tym baby doll)

Równie efektownym wyborem będą długie sukienki z falbanami. Niezliczoną ilością mniejszych falban albo jedną solidną falbaną u dołu (fason baby doll). Philosophy, Alberta Ferretti, Gregis czy Victoria Tomas nie mają co do tego wątpliwości. 

Philosophy, wiosna-lato 2021 / fot. ImaxTree / agencja Free