Mała kieszonka obok kieszeni w jeansach to nie jedyna przegródka, której zastosowanie może rodzić pytania. Inna znajduje się w naszej bieliźnie. Ta zagadkowa kieszonka w majtkach pojawia się tam jednak nie bez powodu. Mimo że nie służy do przechowywania, to pełni bardzo ważną rolę, która może być sporym zaskoczeniem.

Internet jest pełny różnych teorii, które wyjaśniają, dlaczego w naszych majtkach jest kieszonka. Choć w każdej z nich może być ziarnko prawdy, to jednak prawdziwy powód jest tylko jeden. Ma on związek z naszym zdrowiem. Po przeczytaniu tego teksu zupełnie inaczej spojrzysz na ten skrawek materiału wszyty w bieliznę. Sprawdź, jak ważną rolę odgrywa!

Jakie są teorie dotyczące przeznaczenia kieszonki w majtkach?

Niespełna miesiąc temu Danae Mercer, która prowadzi na Instagramie konto poświęcone ciałopozytywności i samoakceptacji, podzieliła się ze swoimi obserwatorkami i obserwatorami ciekawą wskazówką dotyczącą wykorzystania kieszonki w damskich majtkach. Influencerka obserwowana przez prawie 2,5 miliona osób zaprezentowała, jak z jej pomocą można pozbyć się camel toe. Do osiągnięcia zamierzonego efektu potrzebowała nie tylko pary majtek, ale również wkładki do biustonosza, z której wycięła trójkąt mieszący się w przegródce bielizny. Jej wskazówka zebrała bardzo pozytywne oceny. W komentarzach pojawiło się wiele wpisów chwalących ten pomysł. Czy jednak kieszonka w damskich majtkach powstała właśnie z tego powodu? Nie!

Pomysłów dotyczących przeznaczenia tego elementu bielizny jest znacznie więcej. Według internautów kieszonka w majtkach może być miejscem do przechowywania ważnych drobiazgów, np. tamponów. Ten sposób nie wydaje nam się jednak praktyczny przede wszystkim ze względu na komfort noszenia. Inna teoria głosi, że to opcja na wykorzystanie resztek materiałów. Czy jednak upcykling nie daje większych możliwości dla użycia takich niepotrzebnych ścinków? Nie mamy wątpliwości, że kreatywność projektantów odzieży wykracza znacznie poza wszywanie przegródki w majtkach. Na liście możliwości pojawia się także wygoda. Właśnie ten ostatni pomysł jest na dobrej drodze do odkrycia prawdy, choć jeszcze nie oddaje jej w idealny sposób.

Do czego służy kieszonka w damskich majtkach?

Okazuje się, że ta mała kieszonka w majtkach ma nawet swoją nazwę. Mowa o klinie czyli wstawce materiału, który jest wykorzystywany przy konstruowaniu różnych części garderoby. Pomimo że wygląda dość niepozornie i ciężko odgadnąć, po co właściwie został wszyty, to jest potrzebny i pełni bardzo ważną rolę. Ma za zadanie dbać o utrzymanie zdrowia pochwy. Jest to kluczowe zwłaszcza w przypadku bielizny wykonanej z materiałów syntetycznych. Nawet w koronkowych majtkach klin wykonany jest z bawełny. Ta naturalna i oddychająca tkanina ma za zadanie wchłaniać wydzielinę i wilgoć. Syntetyczne materiały nie poradziłaby sobie z tym zadaniem tak dobrze. Z tego powodu kieszonka w majtkach zmniejsza ryzyko infekcji intymnej wywołanej chociażby drożdżakami.

„Kiedy chodzimy przez cały dzień w tej samej parze majtek, to pot i wilgoć, które wytwarza nasze ciało, mogą zostać uwięzione w bieliźnie” – powiedziała w rozmowie z brytyjskim „Glamour” dr Shirin Lakhani, która jest ekspertką do spraw zdrowia intymnego w Elite Aesthetics

„To nagromadzenie potu może również zmienić naturalny poziom PH pochwy, co z kolei może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia problemów, takich jak bakteryjna waginoza, infekcje drożdżakami i UTI (zakażenie dróg moczowych)” – kontynuowała.

Oznacza to, że jeżeli nie chcemy wybierać bielizny w 100% wykonanej z bawełny, to w majtkach uszytych z syntetycznych tkanin znajdziemy element, który będzie nam dawał namiastkę modelu z naturalnych włókien. Dzięki temu w jakimś stopniu zyskujemy zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami ze zdrowiem intymnym. Prawdziwe przeznaczenie kieszonki w damskich majtkach nie odbiera nam możliwości korzystania z jej innych zastosowań, które krążą w sieci. Jeżeli chcesz zlikwidować camel toe, to wskazówka przedstawiona przez Danae Mercer będzie trafnym wyborem. Być może w przyszłości powstanie na Instagramie lub TikToku kolejny wiral obrazujący zaskakujące możliwości, jakie kryją się w tym niepozornym skrawku materiału.