Maska z założenia ma silniejsze działanie niż odżywka. Jest w stanie przeniknąć w głębsze warstwy włosa i regenerować go od środka, a nie tylko na powierzchni. Z tego powodu w sytuacjach, kiedy pasma wymagają głębokiego odżywania i zaawansowanego wsparcia, najlepiej sięgnąć właśnie po dobrą maskę. Każdy kosmetyk jest ukierunkowany na rozwiązanie konkretnego problemu. My tym razem bierzemy pod lupę dobre maski do włosów farbowanych. Te nie tylko mają za zadanie zadbać o kondycję włosów osłabionych koloryzacją. Wiele z nich jest w stanie zaoferować także dłuższą przerwę pomiędzy wizytami u fryzjera. Ich zdolności wydłużające trwałość koloru pozwalają bowiem rzadziej farbować włosy. Jest to zatem zwycięstwo na wielu polach. Rzadsze wizyty w salonie fryzjerskim to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również ochrona fryzury przed zabiegiem, który nie tylko nadaje piękny odcień kosmykom, ale również może pogarszać ich kondycję. Poniżej czeka 5 kosmetyków do zadań specjalnych, które są dedykowane farbowanym włosom.

Maski do włosów farbowanych – Insight Native

Maska rewitalizująca do włosów farbowanych Insight Native to kosmetyk, który jest wskazany do użycia po koloryzacji. Nie ma znaczenia, czy chodzi o jej tradycyjną formę, ziołową, czy o rozjaśnianie. Ten kosmetyk sprawdzi się w każdym przypadku. Treściwa formuła dociąża włosy, wygładza i dodaje połysku, a także pielęgnuje kosmyki i ich nowy kolor. W składzie tej maski do włosów wykorzystano dobroczynny ocet ryżowy i organiczne oleje (lniany i sezamowy). Taka mieszanka pozwala zadbać o nie już od środka. Dzięki kwasom tłuszczowym o różnej masie cząsteczkowej regenerują wnętrze łodygi włosa i uszczelniają jej powierzchnię. Lepsza kondycja pasm przekłada się bezpośrednio na ich wygląd. Z pomocą octu ryżowego stają się bardziej lśniące i gładkie. Do tego zostaje przedłużona trwałość koloru, co pozwoli odłożyć kolejną koloryzację na później.

Maski do włosów farbowanych – Halier re:flect conditioner

Z nazwy odżywka, ale jej działanie można przyrównać bardziej do tego, które oferuje maska. Halier re:flect conditioner to kolejny kosmetyk, który warto wziąć pod uwagę, podczas kompletowania kosmetyków do pielęgnacji po farbowaniu. Pasma poddane koloryzacji potrzebują odpowiednio opracowanych formuł, które odnowią strukturę kosmyków i pozwolą cieszyć się zdrowym wyglądem oraz pięknym kolorem. W składzie odżywki Halier re:flect conditioner znajduje się wiele cennych składników: gliceryna, olej arganowy, wyciąg z owoców ananasa, wyciąg z owoców winorośli, ekstrakt z kwiatów i łodygi bawełny arktycznej oraz olej z nasion rokitnika. To dzięki takiej mieszance jest on w stanie działać tak efektywnie. Z jej pomocą można uelastycznić, nawilżyć i wzmocnić włosy, a także przyspieszyć ich regenerację po zabiegu. Dodatkowo kolor pozostaje intensywny przez dłuższy czas.

Maski do włosów farbowanych – L’Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox

Maska głęboko odżywiająca do włosów farbowanych i zniszczonych L’Oréal Professionnel Serie Expert Metal Detox to jeden z kosmetyków ratunkowych po koloryzacji. Skupia się on na szczególnym zagadnieniu związanym z nowym kolorem. Włókna włosów, dzięki swojej porowatości, absorbują metale, które mogą niekorzystnie wpłynąć na ich kondycję i wygląd. Maska powstała, żeby chronić je przed odkładaniem się cząstek metali po dowolnej koloryzacji, rozjaśnianiu lub balejażu. Jej formuła bazuje na glikoaminie, która przenika do włókien włosów i neutralizuje nagromadzone metale. Dzięki niemu kosmyki odzyskują zdrowie. Formuła zapobiega też niepożądanym zmianom koloru włosów. Sprawia, że staje się bardziej intensywny i można się nim cieszyć dłużej.

Maski do włosów farbowanych – Redken Color Extend Magnetics

Maseczka odżywcza do włosów farbowanych Redken Color Extend Magnetics to kolejny kosmetyk po koloryzacji, który działa na wielu obszarach. Nowej formy pielęgnacji nie ma sensu odkładać na później. Najlepiej od razu po farbowaniu zacząć wspierać włosy i nowy kolor. Dzięki temu wybrany odcień utrzyma się dłużej i będzie bardziej wyrazisty, co wydłuży czas między kolejnymi wizytami w salonie fryzjerskim, a do tego fryzura zachowa dobrą kondycję. Formuła o kwasowym pH na poziomie 4.3 do 5.3 pielęgnuje włosy, domyka łuski, wygładza i zapobiega utracie koloru. Z jej pomocą farbowane włosy będą odpowiednio chronione i pozwolą dłużej cieszyć się efektami koloryzacji.

Maski do włosów farbowanych – Wella Professionals Invigo Color Brilliance

Wella Professionals Invigo Color Brilliance to maska do grubych farbowanych włosów. Kosmetyk oferuje jednocześnie ochronę włókien, jak i wpływa na efekt wizualny – dłużej utrzymujący się kolor i blask. Skład kosmetyku wzbogacony o histydynę i witaminę E pomaga chronić kolor przed blaknięciem, a tym samym umożliwia dłuższą trwałość farbowanych włosów. Za efekty odpowiadają też Color Brilliance-Blend™ i technologia Anti-Oxidant Shield. Ze wsparciem tej maski nie grozi szybkie wymywanie pigmentu z farbowanych włosów. Pozostaje jedynie radość z nowego koloru przez wiele tygodni i odłożenie kolejnej wizyty w salonie fryzjerskim na później.

 

Zobacz także: