Ozdoby na Wielkanoc – Te dodatki upiększą twój dom na święta

Ubiegłoroczna Wielkanoc była inna niż wszystkie – spędzaliśmy ją w domach, nierzadko z dala od bliskich, dlatego w tym roku szczególnie zależy nam na tym, by była tradycyjna. Wskazują na to wnętrzarskie trendy na 2021 rok, które czerpią z przeszłości i nawiązują do folkloru, natury i życia na wsi. Ma być sielsko – w najlepszym tego słowa znaczeniu. Naturalnie! Z pomocą przychodzą ozdoby wielkanocne i inne elementy wyposażenia wnętrz, dzięki którym którym do naszych domów zawita wiosna i... promień nadziei. Gdzie kupić najpiękniejsze dekoracje wielkanocne? Przychodzimy z pomocą. By umilić sobie czas oczekiwania na święta, zrobiłyśmy mały research w internecie i wybrałyśmy dla was najpiękniejsze kąski. Zajrzyjcie do naszej galerii i zainspirujcie się, a Wielkanoc będzie piękniejsza!

Dekoracje wielkanocne – Najważniejsze trendy na 2021 rok

Dekoracje wielkanocne 2021: Kwiaty i motywy roślinne

Przede wszystkim stawiamy na rośliny – nie tylko te prawdziwe – w doniczkach czy wazonach, ale i na kwiatowe motywy – na poduszkach, narzędziach ogrodniczych, bieżnikach stołowych albo zasłonach. Królują nadruki i hafty inspirowane łąką: polnymi kwiatami i ziołami, choć nie brak nawiązań także do owoców i warzyw – najlepiej tych, jakie wasze babcie uprawiały na działce. 

Dekoracje wielkanocne 2021: Styl wiejski, czyli #cottagecore

Dlaczego? Bo tej wiosny ma być sielsko – to wynik fascynacji kulturą ludową. Mile widziane są więc białe obrusy wykończone koronką, ręcznie robiona ceramika w tradycyjne wzory, a także wizerunki zwierząt – królików czy ptaków. No i oczywiście jajka – pisanki i kraszanki, ale i wydmuszki w naturalnych kolorach. Wśród tkanin przeważa len. To właśnie z niego uszyte są bieżniki, poduszki albo zasłony. Bazie warto wstawić do wazonów z cienkiego przezroczystego szkła. 

Dekoracje wielkanocne 2021: Wielkanoc w stylu boho

Alternatywa? Dekoracje w stylu boho. Wciąż modne są koszyki (na Wielkanoc w sam raz), zawieszane w oknach sznurowane kwietniki czy meble i akcesoria z rafii. A także wzorzyste dywany.

Dekoracje wielkanocne 2021: W kolorach ziemi (i piasku!)

Najmodniejsze tej wiosny kolory we wnętrzach? Z odpowiedzią przychodzi Instagram, na którym od jakiegoś czasu dominują odcienie piaskowe: beż, camelowy, brązy. Trend ma nawet swój hasztag – #beigeaesthetic, pod którym znajdziecie ponad 800 tysięcy zdjęć utrzymanych w kolorach ziemi. Macie ochotę na mocniejszy akcent kolorystyczny? Postawcie na lazur lub błękit. To inspiracja oceanem, która do odcieni piaskowych jest jak znalazł, wiadomo. Co powiecie, by do takiego zestawu dobrać ekspres przelewowy w kształcie muszli? Zajrzyjcie do naszej galerii i zainspirujcie się. Jesteśmy przekonane, że wśród naszych propozycji znajdziecie dekoracje wielkanocne, które od razu zapragniecie mieć.