W ubiegłym tygodniu (26 listopada) do kin trafił „Dom Gucci”, czyli jeden z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Produkcja, w reżyserii Ridleya Scotta, przybliża historię morderstwa Maurizio Gucciego, za które odpowiedzialna była jego żona – Patrizia Reggiani. W rolach głównych występują Adam Driver i Lady Gaga. Na ekranie pojawiają się również Jared Leto, Salma Hayek oraz Al Pacino. Produkcja przyciąga wielu fanów i fanek mody, a także filmów brytyjskiego reżysera. Natomiast członkinie i członkowie rodu Guccich, czyli główne zainteresowane i główni zainteresowani całą sprawą, nie podchodzą do tego tak entuzjastycznie. O co chodzi?

Patrizia Gucci skrytykowała „Dom Gucci”! 

Do grona osób, które krytykują „Dom Gucci”, należy m.in. Patrizia Gucci, czyli projektantka i malarka, autorka książki „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”, a prywatnie przedstawicielka czwartego pokolenia znanego na całym świecie rodu i kuzynka Maurizia Gucciego. Jak sama przyznała w rozmowie z reporterką „Dzień dobry TVN”, historia, która została przedstawiona w nowym filmie Ridleya Scotta, nie ma raczej zbyt wiele wspólnego z tym, co wydarzyło się naprawdę. 

„Niestety nie wydaje mi się, by w jakikolwiek sposób ten film opowiadał prawdę o naszej rodzinie i zbliżał się do prawdziwej historii” – przyznała Patrizia Gucci w wywiadzie dla „Dzień dobry TVN”.

Co więcej, Patrizii Gucci nie podoba się sposób, w jaki w filmie został przedstawiony jej ojciec. Według niej, jest nie tylko kompletnie niepodobny do odtwórcy tej roli, ale również został oszpecony, a wszystko po to, by „Dom Gucci” otrzymał Oscara za najlepszą charakteryzację. 

„Ten film to wielkie przedsięwzięcie marketingowe – tyle, że wplątali w to mojego ojca i mojego dziadka. Fizycznie zresztą aktorzy są zupełnie do nich niepodobni. Mojego ojca po prostu oszpecili. Może po to, by „Dom Gucci" dostał Oscara za charakteryzację” – stwierdziła Patrizia Gucci w rozmowie z „Dzień dobry TVN”.

Rodzina Gucci chce pozwać Ridleya Scotta!

Ostatnio Patrizia Gucci udzieliła kolejnego wywiadu polskim mediom. W rozmowie z „Wprost” przyznała, że jeszcze nie widziała filmu (premierę we Włoszech zaplanowano bowiem na 16 grudnia), ale niektórzy członkowie i członkinie rodziny mają już seans za sobą. Niestety przedstawiciele i przedstawicielki rodu Gucci, w imieniu których wypowiada się Patrizia Gucci, nie są zadowolone i zadoweni ze sposobu, w jaki zostały przedstawione i przedstawieni ich krewne oraz krewni. 

„Nasze główne zastrzeżenia dotyczą tego, jak zostali przedstawieni w filmie niektórzy członkowie rodziny. To nie jest prawda, tylko całkowity wymysł. Bardzo martwi nas ten kłamliwy wizerunek naszej rodziny” – przyznała Patrizia Gucci w rozmowie z „Wprost”.

Co więcej, żyjący członkowie i żyjące członkinie rodziny Gucci, na czele z Patrizią, są zaniepokojeni i zaniepokojone tym, że zbrodnia, której dopuściła się Patrizia Reggiani, została niejako usprawiedliwione. Kuzynka zamordowanego przed laty Maurizia Gucci zapewniła, że w rzeczywistości rodzinna firma nie była zdominowana przez mężczyzn – wiele kobiet zajmowało w niej wysokie stanowiska. 

„Kolejnym niepokojącym aspektem jest to, że przedstawiają Patrizię Reggiani w sposób, który usprawiedliwia jej czyn - chcą sprawić wrażenie, że była pod presją mężczyzn, takiego wszechogarniającego męskiego świata w rodzinie Gucci. To jest totalną bzdurą. Było wiele kobiet, również młodych, które zajmowały w firmie wysokie stanowiska, także w Stanach Zjednoczonych” – wytłumaczyła Patrizia Gucci. 

Podczas wywiadu Patrizia Gucci została zapytana także o to, czy wraz z rodziną zamierza pozwać Ridleya Scotta, który odpowiada za reżyserię „Domu Gucci”. Jak się okazuje, jest to bardzo prawdopodobne. Warto jednak zaznaczyć, że przedstawiciele i przedstawicielki rodu nie zdecydowali i nie zdecydowały się jeszcze oficjalnie na ten krok. 

Warto wspomnieć, że scenariusz „Domu Gucci”, który trafi do kin w najbliższy piątek, został oparty na książce autorstwa Sary Gay Forden. To światowy bestseller. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o historii morderstwa Maurizia Gucciego jeszcze przed premierą wzbudzającej wiele kontrowersji produkcji? Jeśli tak, poniższy artykuł jest właśnie dla was.

Zobacz także: