Lady Gaga jako Patrizia Reggiani w „Domu Gucci”

Już wkrótce na ekrany kin wejdzie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów w tym roku – „Dom Gucci” („House of Gucci”) w reżyserii Ridleya Scotta. W rolach głównych występują Adam Driver i Lady Gaga, której zaproponowano udział w produkcji tuż po wielkim sukcesie „Narodzin Gwiazdy”, gdzie artystka stanęła u boku Bradleya Coopera.

Przy okazji promocji najnowszego filmu z udziałem ikony muzyki Lady Gaga pojawiła się na dwóch okładkach „Vogue'a”: listopadowego numeru włoskiego edycji i grudniowego numeru brytyjskiej edycji „biblii mody”. Dla brytyjskiego „Vogue’a” artystka udzieliła dużego wywiadu, w którym opowiedziała m.in. o tym, jak wyglądała jej praca nad stworzeniem filmowej kreacji Patrizii Reggiani.

Rozmowie towarzyszy ekstrawagancka sesja zdjęciowa. Wśród opublikowanych fotografii największe zainteresowanie mediów wzbudziła oczywiście ta, na której gwiazda zapozowała nago.

Lady Gaga o problemach psychicznych na planie „Domu Gucci”

W wywiadzie wokalistka opowiedziała o przemianie w Patrizię Reggiani, której życiem Gaga żyła przez długie miesiące.  Artystka nie ukrywa, że postać, w którą wcieliła się w „Domu Gucci”, zafascynowała ją i w pewnym sensie zawładnęła jej funkcjonowaniem. Przygotowując się do roli, piosenkarka przez ponad rok studiowała wszelkie dostępne materiały na temat Reggiani – począwszy od artykułów prasowych, a kończąc na nagraniach.

Proces twórczy był długi i niezwykle intensywny. Opowiada artystka: „Minęły trzy lata, odkąd zaczęłam pracować nad tym projektem i będę szczera: przez półtora roku żyłam jako ona (Reggiani), przez dziewięć miesięcy mówiłam z akcentem. Poza kamerą też – nigdy się z nią nie rozstawałam. Nie byłam w stanie tego robić jako blondynka. Przefarbowałam więc włosy i zaczęłam żyć jak ona w każdym wymiarze: bez względu na to, czego dotykałam i na co patrzyłam. Zaczęłam zwracać uwagę na to, gdzie i kiedy zauważam pieniądze”.

 Próba zlania się w jedno z odgrywaną przez siebie postacią nie pozostała bez wpływu na psychikę Lady Gagi. Jak wyjawiła wokalistka, w pewnym momencie miała wrażenie, że traci kontakt z rzeczywistością.

„Pod koniec zdjęć miałam pewne problemy psychiczne. Tak w pokoju hotelowym, jak i na planie zachowywałam się i mówiłam jak Reggiani. Pewnego dnia wyszłam w kapeluszu na spacer i spanikowałam. Myślałam, że jestem na planie filmowym” – opowiedziała piosenkarka.

„Dom Gucci” - o czym jest film i kiedy premiera?

Scenariusz  do „House of Gucci napisali Becky Johnston i Roberto Bentivegna, opierając się na głośnej książce Sary Gay Forden „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” (w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy). Film bazuje na faktach: opowiada prawdziwą historię tragicznej miłości spadkobiercy fortuny włoskiego domu mody, Maurizio Gucciego, i jego wybranki, Patrizii Reggiani.

Zobacz także:

Premiera „Domu Gucci” zapowiadana jest na 24 listopada w Stanach Zjednoczonych i dwa dni później w Polsce.