„Dom Gucci” - Lady Gaga i Adam Driver w rolach głównych

Ten film to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku. Nie dość, że reżyseruje legenda kina, Ridley Scott, to jeszcze w obsadzie są same gwiazdy. Oprócz Lady Gagi i Adama Drivera, którzy zagrają głównych bohaterów, zobaczymy m.in. Jareda Leto (za sprawą charakteryzacji jest absolutnie nie do poznania, bo dodaje mu ona ze 20 lat!),  Anthony'ego Hopkinsa, Salmę Hayek, Ala Pacino i Jeremy'ego Ironsa!

Nic dziwnego, że każda nowa informacja na temat tej produkcji budzi mnóstwo ekscytacji. Tym bardziej, że sama historia tragicznej miłości spadkobiercy fortuny włoskiego domu mody, Maurizio Gucciego, i jego wybranki, Patrizii Reggiani, rozpala wyobraźnię od lat (zdarzenia rozegrały się w połowie lat 90. XX w.). A nowy trailer, który ukazuje się na niecały miesiąc przed premierą, tylko podgrzewa atmosferę.

Nowy zwiastun filmu „Dom Gucci”

Pierwszy zwiastun filmu „Dom Gucci” („House od Gucci”) dawał jasną zapowiedź tego, co zobaczymy na ekranie: wielka moda, wystawne, pełne przepychu wnętrza, luksusowe samochody, miłość, seks, zdrada i oczywiście śmierć. W tle zaś pełna napięcia piosenka Blondie „Heart of Glass”.

Co przedstawia nowy trailer? Przede wszystkim wyziera z niego głód władzy i uzależniającą jej moc, co doskonale odzwierciedlają słowa wypowiadane przez Gagę w jakże znaczącym akompaniamencie hitu Eurythmics „Sweet Dreams (Are Made of This)”:

„Gucci to nazwisko, za które się umiera”.

Nie wszystkie sny Patrizzi mogą się spełnić, dlatego deklaruje ona - z fantastycznie imitowanym przez Lady Gagę włoskim akcentem -  „Gucci potrzebuje nowej krwi!”. Zresztą już teraz widać, że to właśnie zdobywczyni Oscara za piosenkę "Shallow" rządzi na ekranie.

„Dom Gucci” – kiedy premiera w Polsce?

Premiera filmu „Dom Gucci” zapowiadana jest na 24 listopada w Stanach Zjednoczonych i dwa dni później w Polsce.

Scenariusz napisali Becky Johnston i Roberto Bentivegna, opierając się na głośnej książce Sary Gay Forden „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku” (w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy). W oczekiwaniu na efekty tej pracy zachęcamy do poznania prawdziwej historii, na podstawie której został nakręcony film (kliknij w link) i oczywiście obejrzenia zwiastuna.

Zobacz także:

Zobacz nowy trailer filmu „Dom Gucci”