„House of Gucci” – tragiczna historia miłości Maurizio Gucciego i Patrizii Reggiani, czyli jak doszło do zabójstwa wnuka założyciela włoskiego domu mody – Data premiery

Ten film po prostu trzeba zobaczyć! Zwłaszcza jeśli interesujecie się modą, bo produkcja w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o miłości Maurizia Gucciego (wnuka założyciela włoskiego domu mody, a tym samym dziedzica ogromnej fortuny) i jego wybranki – Patrizii Reggiani. Miłości, która zakończyła się tragicznie – mężczyzna został zamordowany na schodach do swojego biura. Zginął na zlecenie swojej byłej już wówczas żony, która zatrudniła płatnego zabójcę na wieść o tym, że jej ex mąż planuje ponownie się ożenić. Brzmi intrygująco? Bo jest. Zwłaszcza, że ekscytujących wątków jest naprawdę dużo. Dlatego zachęcamy was do poznania całej prawdziwej historii morderstwa Maurizia Gucciego, na podstawie której kręcą film (wystarczy kliknąć w link). Tymczasem zdradzamy więcej szczegołów na temat samej produkcji. Tym bardziej, że na światło dzienne wyszedł właśnie pierwszy zwiastun i oficjalne plakaty promujące film i jego gwiazdorską obsadę. Premiera filmu „House of Gucci” planowana jest na 24 listopada 2021 roku. 

„House od Gucci” – Zwiastun

Już sam zwiastun filmu „House od Gucci” („Dom Gucci”), który do sieci trafił w ostatnich dniach lipca, sprawił, że miałyśmy ciarki. Zaczyna się od słów: „To nazwisko miało tak upojne brzmienie. Tak uwodzicielskie. Synonim bogactwa, stylu, władzy... Ale ich nazwisko było też przekleństwem”. Niskim głosem wypowiada je Lady Gaga, która wciela się w żonę Maurizio Gucciego, odpowiedzialną za jego śmierć – Patrizię Reggiani, a w tle słychać pełną napięcia piosenkę Blondie „Heart of Glass” (czyż nie pasuje idealnie?!). Dalej jest: wielka moda, piękne, pełne przepychu wnętrza, luksusowe samochody, miłość, seks, zdrada i... śmierć. Najlepiej zresztą zobaczcie sami, tym bardziej, że obsada filmu „House of Gucci” nie mogła by być bardziej znakomita. 

„House of Gucci”: Gwiazdorska obsada z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych [plakaty]

Oprócz Lady Gagi i Adama Drivera, którzy wcielą się w głównych bohaterów „House of Gucci”, czyli Patrizię Reggiani i Maurizio Gucciego, w filmie Ridleya Scotta zobaczymy także laureatów i nominowanych do Oscara: Ala Pacino, Jeremy'ego Ironsa, Salmę Hayek czy Jareda Leto, który za sprawą charakteryzacji do filmu jest abolutnie nie do poznania, bo dodaje mu ona ze 20 lat! Warto dodać, że Jared Leto od lat jest ambasadorem marki i na czerwonym dywanie regularnie pojawia się od stóp do głów ubrany w Gucci.

Autorami scenariusza do „House of Gucci” są Becky Johnston i Roberto Bentivegna, którzy napisali go na podstawie głośnej książki Sary Gay Forden o tym samym tytule, a właściwie – „Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku”. Do niedawna książki nie można było kupić w języku polskim, ale po tym, jak na światło dzienne wyszła informacja, że powstanie film, ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

„House of Gucci”: Jared Leto nie do poznania

Wróćmy jeszcze jednak na chwilkę do obsady, by bliżej przyjrzeć się Jaredowi Leto, który w filmie „House of Gucci” gra Paolo Gucciego (kuzyna Maurizia), jednego ze spadkobierców fortuny, który toczy z pozostałymi członkami rodziny bój o pieniądze (w rodzinie Gucci to normalne). W filmie gra sześćdziesięciolatka, a więc do roli musiał zostać postarzony (Jared Leto ma 49 lat). Co udało się znakomicie. Na plakacie do filmu widzimy go z wyraźną łysiną na czubku głowy, siwizną, drugim podbródkiem i z przebarwieniami na twarzy. „To jest Jared Leto???” – pytali zaskoczeni fani po obejrzeniu plakatów. Owszem! Charakteryzacja, kostiumy i scenografia są „House of Gucci” dopracowane w najmniejszych szczegółach! Cały film to zresztą dzieło sztuki.