Dom, w którym mieszkał Will, Jonathan i Joyce Byers, czyli jedni z głównych bohaterów serialu „Stranger Things”, został wystawiony na sprzedaż. Stał się on jedną z bardziej popularnych i kultowych scenografii we współczesnej kulturze. Słynne kolorowe lampki i alfabet na ścianie z tapetą w kwiatki to znaki rozpoznawcze tej przestrzeni. Odgrywały na tyle ważną rolę, że stały się one symbolem serialu. Zobaczcie, ile pokoi jest do dyspozycji i jaka jest cena nieruchomości.

Dom rodziny Byersów ze Stranger Things” został wystawiony na sprzedaż

Akcja serialu toczy się w Hawkins – nieistniejącym tak naprawdę miasteczku. Właśnie tam położony jest dom, w którym miesza Will. W rzeczywistości znajduje się on w Fayetteville – mieście oddalonym o 35 kilometrów od Atlanty.

Dom został zbudowany w 1900 roku. Ma trzy sypialnie, dwie łazienki oraz werandę. Z racji tego, że nieruchomość ma już sporo ponad 100 lat, konieczne może być przeprowadzenie remontu, o czym wspomina agent zajmujący się sprzedażą.

Dom rodziny Byersów – jak można go wykorzystać?

Szczęśliwy nabywca będzie mógł wykorzystać swój nowy zakup, jak tylko mu się podoba. Pomysłów jest wiele. Oczywistym jest, że dom cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony fanek i fanów serialu. Można więc wykorzystać to i zacząć na nim zarabiać. W ofercie sprzedaży pozwolono na to, aby dom mógł być wynajmowany i wystawiany na platformach typu Airbnb. Dzięki temu wiele entuzjastek i entuzjastów „Stranger Things” mogłoby cieszyć się mieszkaniem w przestrzeni swoich ulubionych bohaterów, chociaż przez parę dni.

Dom może być też wykorzystany do celów prywatnych. Właściciel lub właścicielka musieliby jednak liczyć się z dużym zainteresowaniem turystów, mimo tego, że nieruchomość położona jest w raczej cichym i zalesionym miejscu na uboczu.

Dom rodziny Byersów – cena

Wiele osób zastanawia się zapewne, ile kosztuje dom, w którym mieszkali Will, Jonathan i Joyce. Co ciekawe cena nie jest tak wysoka, jak można by się było spodziewać. Za posiadłość Byersów trzeba będzie zapłacić 300 000 dolarów, czyli niecałe półtora miliona złotych. W cenę wchodzi tez duży teren, który należy do domu.

Cena słynnego domu nie odbiega od cen innych nieruchomości na sprzedaż. Jest to średnia cena za dom w tamtej okolicy. Fakt, że był on miejscem rozgrywania serialu nie wpłynął na jej podwyższenie. Jeśli jednak ktoś ma zamiar zostać właścicielką lub właścicielem kultowej posiadłości Byersów, nie może zwlekać. Wiele ofert zostało już złożonych! Może już niedługo na Bookingu lub Airbnb będziemy mogły i mogli znaleźć ofertę domu Byersów na wynajem!

Zobacz także: