Seriale medyczne od lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród widzów na całym świecie. Na polskim Netfliksie triumfy święci obecnie chociażby „Szpital New Amsterdam” z Ryanem Eggoldem i Janet Montgomery. Sukces emitowanej od kilku lat produkcji wciąż trudno jednak nawet porównywać do fenomenu takich kultowych seriali jak „Ostry dyżur” i „Chirurdzy”.

Dr Meredith Grey wyjeżdża z Seattle

Grey's Anatomy”, bo tak w oryginale nazywa się produkcja ukazująca losy lekarzy ze szpitala Seattle Grace, jest obecna na antenie nieprzerwanie od 2005 roku. Dla fanek i fanów serialu niestety nie mamy najlepszych wieści. Po 17 latach z show znika jedna z głównych bohaterek – grana przez Ellen Pompeo dr Meredith Grey.

fot. mat. prasowe

O odejściu odtwórczyni jednej z wiodących ról dowiadujemy się z amerykańskich mediów. Informację potwierdziła już także sama zainteresowana. 17 listopada aktorka opublikowała na swoim oficjalnym profilu na Instagramie wpis, w którym podziękowała widzom.

Jestem dozgonnie wdzięczna za miłość i wsparcie, które wszyscy okazaliście mi, Meredith GREY i serialowi przez 19 sezonów! Nic z tego nie byłoby możliwe bez najlepszych fanów na świecie (...) – oznajmiła.

Kocham was szaleńczo i doceniam – wyznała.

Pod koniec swojego emocjonalnego wpisu Pompeo zasugerowała jednak, że być może jeszcze kiedyś pojawi się gościnnie w jednym z nadchodzących odcinków serialu.

Show musi trwać dalej, a ja z pewnością wrócę w odwiedziny – czytamy.

Wiadomo już też, jak z odejściem gwiazdy poradzili sobie scenarzyści. Uwaga, spoiler: jak podaje serwis People.com, dr Grey pod koniec 19. sezonu decyduje się na przeprowadzkę z Seattle do Bostonu, gdzie przyjęła posadę w Fundacji Catherine Fox, zajmującej się badaniami nad chorobą Alzheimera.

Zobacz także:

Powód odejścia Ellen Pompeo z „Chirurgów”

Wieści o rezygnacji Ellen Pompeo z dalszej gry w serialu „Chirurdzy”, choć dla wielu osób smutne, nie są raczej wielkim zaskoczeniem. Aktorka już w ubiegłym roku otwarcie mówiła o tym, że od dłuższego czasu stara się przekonać twórców do zakończenia produkcji. Nie ukrywała, że od lat zastanawia się, czy dalsze kręcenie serialu ma jeszcze sens.

Wszyscy mówią mi: „Kogo to obchodzi, Ellen? Serial zarabia gazylion dolarów” – wyjawiła.

Nie jest też tajemnicą, że odejście z obsady „Chirurgów” rozważała już od dawna. 

To nie tak, że nie próbowałam odejść. Mam jednak silną relację ze stacją (ABC – przyp. red.), która była dla mnie bardzo, bardzo dobra i przekonała mnie, żebym została – mówiła we wrześniu 2021 roku w rozmowie z serwisem Entertainment Tonight.

Będziecie tęsknić za dr Meredith Grey?

fot. mat. prasowe