Mniej znaczy więcej – Francuzki bardzo poważnie podchodzą do tej zasady. Widać to na każdym kroku. Idealnym przykładem jest lista 5 rzeczy, które nieprzypadkowo znajdują się w ich szafach. Są oszczędne w doborze dodatków, fasonach wybieranych ubrań, a nawet w kolorystyce, która pojawia się w ich zestawach. Z tego powodu już kilka uniwersalnych elementów garderoby jest w stanie złożyć się na rewelacyjny outfit, który powtarzają za każdym razem w sezonie wiosennym. Jeżeli chcesz odtworzyć ulubioną stylizację Francuzek, to przepis jest bardzo prosty, tylko trzyskładnikowy. Potrzebujesz trencza, jeansów i romantycznej koszuli w białym kolorze. Brzmi nudno? Uwierz, że takie nie jest. Ten zestaw zachwyca za każdym razem.

Ulubiona stylizacja Francuzek

Nonszalancki styl Francuzek wyróżnia się niewymuszoną elegancją. Klasyczne elementy garderoby w ich zestawach zyskują zupełnie nowe oblicze. Z tego powodu stylizacje Francuzek są inspiracją dla kobiet z całego świata. Jeżeli chcesz wyglądać tak jak one, to możesz pokusić się chociażby o odtworzenie ich ulubionej stylizacji. W tym celu wystarczą trzy elementy garderoby, których jeżeli jeszcze nie masz w swojej szafie, to możesz w nie zainwestować bez obawy, że to chwilowy kaprys. Każda z tych rzeczy to ponadczasowe i uniwersalne ubranie, które po prostu warto mieć w swojej garderobie.

Dają tyle możliwości, że nawet jeżeli nie jako trio, to i tak będziesz mogła je stale nosić. Skoro sprawdzają się jako baza w szafach Francuzek to ty również możesz śmiało z nich korzystać. W końcu komu jak komu, ale im można w pełni zaufać. Na wiosnę Francuzki zgodnie wybierają prostą stylizację, która z jednej strony ma w sobie nutę elegancji, ale z drugiej daje też swobodę i luz potrzebny na co dzień. Mamy na myśli kultowe trio, do którego potrzebny jest trencz, jeansy i biała koszula.

3 ubrania, które mają Francuzki

Beżowy trencz to stały element w stylizacjach Francuzek. Łączą go z eleganckim garniturem, narzucają na wieczorową małą czarną lub noszą w codziennym wydaniu z jeansami i białą koszulą. Dzięki temu zakup podobnego okrycia wierzchniego nie musi być podyktowany zachwytem nad pojedynczą stylizacją, która jest ulubienicą Francuzek. Powinien wynikać raczej z uznania całokształtu ich stylu, który często wykorzystuje drzemiący w nim potencjał. Prosty fason, uniwersalny kolor i ponadczasowy charakter dają nam w efekcie płaszcz idealny. Do tego trencz można nosić na wiele sposobów, co pozwala na spersonalizowanie tego uniwersalnego zestawu. Możesz go zapiąć i jeszcze dodatkowo przewiązać paskiem, nosić rozpięty lub nonszalancko narzucony na ramiona. Rób tak, żeby być w zgodzie ze sobą.

Istotne w szafie Francuzek są także jeansy. To właśnie często spodnie z niebieskiego denimu wnoszą do ich stylizacji casualową nutę, która sprawia, że z pozoru eleganckie zestawienia są na luzie i świetnie sprawdzają się na co dzień. Jaki model w tym przypadku sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie stylizacje Francuzek nie dają jednoznacznej odpowiedzi. W zależności od własnych zamiłowań, stylu oraz wizji dotyczącej konkretnego zestawu sięgają po bardzo różnorodne fasony. Dopasowane rurki, rozkloszowane dzwony, jeansy z szerokimi nogawkami i wiele innych modeli możemy zobaczyć w ich zestawach z białą koszulą i trenczem. Dzięki temu pomimo że ten outfit wydaje się być dość mocno określony, to zostaje w nim przestrzeń na odrobinę personalizacji. Jeżeli dodasz ulubioną parę jeansów to stylizacja wzorowana na tej Francuzek, będzie jeszcze bardziej twoja. Nie oglądaj się zatem na innych i rób to po swojemu. Z całą pewnością wyjdzie pięknie.

Klasyczne biała koszula z kołnierzykiem to ubranie, które warto mieć nie tylko na egzamin lub rozmowę o pracę i Francuzki doskonale o tym wiedzą. Do tego w tym przypadku nie trzymają się kurczowo najprostszej wersji. Zamiast tego sięgają po romantyczne koszule w białym kolorze. Ozdobny kołnierzyk, falbanki przy mankietach, haftowany nadruk – sposobów na odebranie minimalistycznego charakteru koszuli jest wiele. Francuzki doskonale wiedzą, że taki romantyczny element w stylizacji może działać tylko na jej korzyść. Nas nie muszą przekonywać. Dodatkowo w sieciówkach można znaleźć wiele modeli, które idealnie wpisują się w ich wizję. Aż żal nie skorzystać.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: