Ciepłe buty, grube okrycie wierzchnie i chroniące przed zimnem dodatki (rękawiczki, czapka i szalik), to elementy garderoby bez których nie obejdziemy się zimą. W największe mrozy jednak nie wystarczą.

Wtedy musimy myśleć o naszych stylizacjach całościowo i ubierać się na cebulkę. Sprawdź, które ubrania dają w takiej sytuacji najwięcej! Te elementy garderoby to podstawa ciepłych stylizacji!

Podstawa ciepłych stylizacji – legginsy na polarze

W ciepłych stylizacjach ważne są nie tylko materiały i grubości konkretnych ubrań. Ogromne znaczenie odgrywa także sposób ich noszenia. Stylizacje na cebulkę, czyli te składające się z kilku warstw dają dużo więcej ciepła. Najlepiej jednak połączyć te kwestie ze sobą. Wybór legginsów na polarze jest zatem świetną inwestycją na zimowe miesiące. Z jednej strony można je nosić w pojedynkę zamiast spodni, bo są na tyle ciepłe, że z powodzeniem je zastąpią. Z drugiej idealnie sprawdzą się także w zestawach z innymi ubraniami jako baza noszona pod spód. W ten sposób zagwarantujemy sobie odpowiednią ochronę nawet w największe mrozy, które nie muszą, ale mogą nadejść. Zawsze lepiej przygotować się zawczasu!

Podstawa ciepłych stylizacji – sweter z golfem

Myśląc o ciepłych stylizacjach na zimę od razu mamy przed oczami gruby i otulający sweter. Pomimo że może to być kardigan albo pulower, to jednak modelem do zadań specjalnych jest golf. Ciepła stójka z dzianiny to świetna ochrona przed zimnem. Dodatkowo golfy warto cenić także ze względów estetycznych. Model ze stójką to świetna baza pod biżuterię, która na mrozie nie jest najmilsza w noszeniu. Jeżeli nie chcemy mieć zatem chwytającego zimno metalu bezpośrednio na szyi to ulubiony łańcuszek lub nawet sznur koralików możemy nosić na golf. W ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Ciepły, a do tego bardzo stylowy golf, to must have w każdej zimowej garderobie.

Podstawa ciepłych stylizacji – dzianinowe spodnie

W tym sezonie dzianinę nosimy od stóp do głów. Warto zestawiać ją w ten sposób z wielu powodów. Jedni sięgną po dzianinowe total looki, bo będą chcieli być na czasie z trendami. Inni skupią się na jej wyglądzie, który trafia w ich gust. Nas dodatkowo przekonuje ciepło, które nam daje. Doceniamy to zwłaszcza w przypadku spodni. Dzianinowe modele ciężko przyrównać do jeansów, które szybko łapią zimno i nie są najlepszym wyborem w największe mrozy. Z tego powodu wybierając dzianinowe spodnie będziemy mieć piękną i modną parę, w której dodatkowo nie zmarzniemy. To połączenie jest bardzo interesujące.

Podstawa ciepłych stylizacji – rajstopy na polarze

Niedawno pisaliśmy o jednym z hitów na TikToku, którym okazały się rajstopy na polarze. Internautki nie bez powodu doceniły ten element garderoby. Tradycyjne rajstopy na zimę mają przeważnie grubość 100 den. Jest to dużo tylko w porównaniu z innymi rajstopami, które nosimy w ciągu roku. W mrozy niestety nie dają uczucia komfortu, bo nie chronią dobrze przed zimnem. Okazuje się jednak, że marki specjalizujące się w tym elemencie garderoby, opracowały także model do zadań specjalnych. Mowa nie o grubych rajstopach 250 den, które także można znaleźć w sklepach, ale o prawdziwym hicie, który sprosta nawet oczekiwaniom największych zmarzluchów. Kluczem w tym przypadku nie jest jedynie grubość, ale ich wnętrze wyłożone ciepłym i miękkim polarem. Takie rajstopy 500 den są potrzebne każdej z nas.

Podstawa ciepłych stylizacji – kamizelka

Warstwy warto tworzyć nie tylko na nogach, choć te zwłaszcza w przypadku krótszych okryć wierzchnich, są bardziej narażone na nieprzyjemne działanie niskich temperatur. Pod naszą kurtką lub płaszczem również można zgromadzić kilka elementów garderoby dających ogrom ciepła. Kluczowa może być nie tylko bawełniana bluzka skrzętnie ukryta pod swetrem lub bluzą, ale również to, co na wierzchu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się kamizelki. Tym razem w sezonie jesień-zima są modne nie tylko puchowe bezrękawniki, które ciężko było zmieścić pod okryciem wierzchnim. Do dyspozycji jest także wiele kamizelek z dzianiny i polaru, które ochronią nas przed zimnem.

Zobacz także: