Spotify przygotowuje nie tylko roczne zestawienia najpopularniejszych artystów, piosenek oraz płyt – są to zarówno ogólne informacje, jak i spersonalizowane dane, ale również tematyczne rankingi. Z okazji Walentynek dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszą piosenką o miłości na świecie jest „All of Me” Johna Legenda, natomiast w Polsce króluje „Let Me Love You” autorstwa Justina Biebera i DJ-a Snake'a. W ramach zbliżającego się Dnia Kobiet 2020, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, tj. 8 marca, platforma streamingowa opublikowała zestawienie najpopularniejszych artystek w Polsce i na świecie. Których kobiet słuchamy najchętniej? Sprawdźcie poniżej!

Dzień Kobiet 2020 - najpopularniejsze artystki na Spotify. Na czele rankingu Billie Eilish

Billie Eilish zadebiutowała w zeszłym roku i szturmem podbiła runek muzyczny na całym świecie. Pobiła rekord w historii nagród Grammy, otrzymując statuetki w najważniejszych kategoriach. Jest również najmłodszą autorką i wykonawczynią piosenki do nowego filmu o Jamesie Bondzie, „Nie czas umierać”. Jej piosenki odtworzono już ponad 10,3 miliarda razy, a miesięcznie słucha jej ponad 60 milionów słuchaczy! Według danych serwisu Spotify, utwór Billie „bad guy” przekroczył ponad 1,2 miliarda odtworzeń. Te liczby robią wrażenie! Tuż za nią znalazły się Taylor Swift i Ariana Grande.

Oto ulubione filmy, książki i muzyka Baracka Obamy. Będziecie zaskoczeni >>>

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Najpopularniejszą artystką według Spotify również jest Billie Eilish! Na drugim miejscu znalazła się Selena Gomez, natomiast podium zamyka Dua Lipa, następnie za nią jest Ariana Grande i Camila Cabello. Poniżej znajdziecie pełny ranking Najpopularniejszych kobiecych głosów w Polsce i na świecie według platformy streamingowej Spotify.

Najpopularniejsze kobiece głosy w Polsce:

1. Billie Eilish

2. Selena Gomez

3. Dua Lipa

Zobacz także:

4. Ariana Grande

5. Camila Cabello

6. Halsey

7. Lana Del Rey

8. Ava Max

9. Lady Gaga

10. Daria Zawiałow

Najpopularniejsze artystki na świecie:

1. Billie Eilish

2. Taylor Swift

3. Ariana Grande

4. Halsey

5. Camila Cabello

6. Selena Gomez

7. Dua Lipa

8. Nicki Minaj

9. KAROL G

10. Tones and I