Dzień Kobiet to dobra okazja do tego, aby na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o sobie – zwrócić uwagę na swoje emocje, zastanowić się nad własnymi potrzebami, jak również nad tym, czego pragniemy i co sprawia, że czujemy się dobrze. To także idealny moment na przyjemności, na docenienie siebie oraz okazywanie sobie czułości. Tego dnia otrzymujemy zazwyczaj piękne życzenia, poza tym często dostajemy kwiaty i drobne upominki od bliskich. To, oczywiście, super cute, ale naszym zdaniem warto również sprawić prezent samej sobie. A co za tym idzie: trochę się rozpieścić. Oto najpiękniejsze prezenty na Dzień Kobiet 2023. 

Najpiękniejsze prezenty na Dzień Kobiet 2023 dla samej siebie

Warto celebrować swoją kobiecość nie tylko w Dzień Kobiet, ale przez cały rok. Niemniej jednak 8 marca 2023 to dla nas szczególna data. Lubimy spędzać go z innymi – bliskimi nam kobietami (np. na wspólnej kolacji czy wyjścia do kina) albo z samą sobą. Idealnym prezentem może okazać się zabieg relaksacyjny, masaż lub domowe SPA. Chcąc zorganizować je we własnej łazience, należy sięgnąć po zestaw rozpieszczających kosmetyków (sól do kąpieli, peeling, balsam do ciała), przyda się również świeca zapachowa. Dzień czy wieczór z samą sobą można kontynuować w towarzystwie serialu bądź dobrej książki – na rodzimym rynku wydawniczym nie brakuje interesujących lektur. No i sen. Wiele osób twierdzi, że jest to najlepszy kosmetyk. Okej, ale według nas kilka dodatkowych minut w łóżku może okazać się również świetnym prezentem na Dzień Kobiet. 

Do sprawy można podejść praktycznie i np. uzupełnić zawartość swojej garderoby. Dlatego nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o nowej - inkluzywnej kolekcji polskiej marki Elementy, która powstała właśnie z okazji Dnia Kobiet. Brand przygotował minimalistyczne, ale jednocześnie nowoczesne i interesujące propozycje na co dzień, jak również na specjalne okazje. Co więcej, zachęca do celebracji kobiecej różnorodności, a także wynikającej z niej wyjątkowości. 

Na naszej liście najpiękniejszych prezentów na Dzień Kobiet dla samej siebie nie mogło zabraknąć też zmysłowej bielizny (Le Petit Trou, Udress Code) czy piżamy (Hibou). Sprawdzą się nie tylko wspomniane już kosmetyki do pielęgnacji, ale również do makijażu, a także cieszące się coraz większą popularnością akcesoria beauty (w tym masażery do twarzy). Dobrym pomysłem mogą okazać się stylowe dodatki, chociażby torebka, która jakiś czas temu zwróciła twoją uwagę, biżuteria z nowej kolekcji ulubionego brandu i / lub coś do domu – album czy elementy wykonane z ceramiki. 

Dzień Kobiet 2023: prezent dla samej siebie – inspiracje 

Nie ma jednej definicji kobiecości. Dla każdej z nas oznacza coś innego. Dlatego trudno wskazać też jeden – idealny prezent. Jeśli potrzebujesz dodatkowych inspiracji, scrolluj dalej. W naszej galerii (na dole strony) znajdziesz pomysły na najpiękniejsze i najbardziej stylowe prezenty na Dzień Kobiet 2023. Wśród nich propozycje od naszych ulubionych marek modowych, urodowych i nie tylko. Jesteśmy przekonane, że znajdziesz tam coś dla siebie.