Edyta Górniak była przed laty uważana za jedną z największych nadziei polskiej muzyki rozrywkowej. Niezaprzeczalny talent wokalny, nieprzeciętna uroda, umiejętność sprawnego posługiwania się językiem angielskim oraz rozgłos zyskany dzięki zajęciu 2. miejsca na Eurowizji – piosenkarka teoretycznie miała wszystko, czego potrzeba, aby zrobić międzynarodową karierę. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ostatnio działalność artystyczna gwiazdy zeszła na dalszy plan.

Od premiery najnowszego albumu artystki pt. „My” minęło już długich dziesięć lat, a o jego następcy wciąż niewiele wiadomo. Atrakcją dla wiernych fanów Edyty Górniak, poza koncertami i sporadycznie wydawanymi singlami, stały się więc w ostatnim czasie głównie jej występy w licznych programach telewizyjnych. Okazuje się jednak, że i tych w najbliższym czasie może nie być zbyt wiele.

Edyta Górniak rezygnuje z „The Voice of Poland”

Jesienią rusza kolejna, trzynasta już edycja „The Voice of Poland”. Edyta Górniak, która do tej pory czterokrotnie pełniła rolę jurorki w muzycznym show Dwójki, oznajmiła publicznie, że znów zabraknie jej w fotelu trenerki. Celebrytka dała jasno do zrozumienia, że jej decyzja to pokłosie medialnego konfliktu z Justyną Steczkowską, która również otrzymała propozycję od TVP. 

Przypomnijmy, że na początku marca wokalistki poróżniły się w kwestii wypłaty honorariów za charytatywny koncert „Solidarni z Ukrainą”. Steczkowska stwierdziła, że Górniak kłamie, iż wystąpiła za darmo, a ta nie pozostała jej dłużna i również posądziła ją o manipulowanie faktami.

Konflikt Górniak vs Steczkowska trwa

Choć po wymianie publicznych oświadczeń można było odnieść wrażenie, że spór wokalistek jest już zakończony, to okazało się, że Górniak nadal ma żal do swojej koleżanki z branży i w żadnym wypadku nie ma ochoty spotykać jej na planie „The Voice of Poland”. Wykonawczyni hitu „To nie tak jak myślisz” opowiedziała ze szczegółami o powodach swojej decyzji w rozmowie z gazetą „Fakt”.

Nie przeprosiła mnie szczerze i nie wycofała swoich oskarżeń. To byłby potencjalny początek do jakichkolwiek rozmów. Póki co, dziś podczas transmisji na żywo na Instagramie przekazałam wiadomość fanom, iż zrezygnowałam z zaproszenia do udziału w najbliższej edycji „The Voice of Poland”, bo zbyt mocno cenię sobie życzliwą, kreatywną, profesjonalną i normalną atmosferę współpracy - wyjaśniła.

Moją decyzję przekazałam już dyrekcji Telewizji Polskiej i producentom programu. A dziś także fanom. Straciłam do Justyny zaufanie - dodała gwiazda.

Myślicie, że Edyta Górniak zdecyduje się jeszcze kiedyś na powrót do „The Voice of Poland”?

Zobacz także: