Efekt syrenki - jak użyć pyłku?

Efekt syrenki to nic innego jak paznokcie pomalowane specjalnym, opalizującym proszkiem, który nadaje im metalicznego wykończenia. Nazwa tej stylizacji pochodzi od podobieństwa z syrenim ogonem. Ten manicure zrobił furorę, kiedy właśnie był wykonywany w zielono-morskim kolorze. Efekt syrenki można zrobić w praktycznie każdej barwie, a poprawnie wykonana stylizacja daje nam efekt idealnej, gładkiej tafli na paznokciach. Pyłek możesz nałożyć na całą płytkę, ale też trochę zaszaleć i pomalować nim na przykład same końcówki lub tylko część paznokcia.

Efekt syrenki możesz uzyskać tylko przy wykonywaniu manicure hybrydowego, czyli utrwalanego w lampie do lakierów światłoutwardzalnych. Na szczęście jesteś w stanie wykonać go sama w domu, dzięki czemu będziesz mogła zaoszczędzić czas i pieniądze na wizytach w salonie kosmetycznym. Najważniejszą rzeczą przy wykonywaniu tego manicure jest poprawne nałożenie pyłku, a całą stylizację zrobisz w czterech krokach:

  • Przygotuj paznokcie do manicure. Nadaj im wybrany kształt, a także usuń skórki. Przemyj płytkę cleanerem, nałóż primer i bazę pod lakier hybrydowy. Utrwal bazę w lampie przez 30 sekund. 
  • Nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego w wybranym przez ciebie kolorze, utrwal ją w lampie. Powtórz czynność z drugą warstwą hybrydy. 
  • Po wyjęciu dłoni z lampy kolistym ruchem rozprowadź po paznokciach pyłek opalizujący. Pamiętaj, aby starannie wetrzeć pyłek w płytkę tak, aby dokładnie wtopił się on w warstwę dyspersyjną lakieru hybrydowego. Nadmiar pyłku możesz usunąć ze skórek i paznokci pędzelkiem typu miotełka.
  • Na całość nałóż warstwę top coatu i utrwal ją w lampie przez 2 minuty. 

Tak wykonany manicure hybrydowy z efektem syrenki będzie ozdabiał twoje paznokcie nawet przez 5 tygodni! 

Sposoby na efekt syrenki – inspiracje 

Najbardziej klasycznym pomysłem na paznokcie z efektem syrenki będzie morski lakier bazowy w połączeniu z zielonym, opalizującym proszkiem. Taki manicure przypomina prawdziwy syreni ogon i prezentuje się rewelacyjnie. Dodatkowo możesz ozdobić go kawiorem do paznokci lub dorysować wybrany wzorek. Takie paznokcie zagrają ze stylizacjami w ciemnych kolorach, a także srebrną biżuterią i dodatkami. Świetnie sprawdzą się jako manicure na imprezę czy bankiet.

Najgorętszym trendem tego sezonu są paznokcie perłowe. Ta stylizacja to nic innego, jak efekt syrenki zrobiony na białym lub jasno różowym lakierze bazowym, z jasnym, opalizującym proszkiem. Perłowe paznokcie sprawdzą jako manicure na co dzień, jak i na wielkie wyjście. Będą pasować do praktycznie każdej stylizacji. Efekt syrenki możesz łączyć z innymi ozdobami do paznokci. Ciekawym pomysłem na manicure będą paznokcie miętowe w połączeniu ze srebrnym efektem syrenki i wzorami z motywem roślinnym. Oczywiście wszystkie te ozdoby nie muszą, a nawet nie powinny, być umieszczone na jednym paznokciu. Nam najbardziej podoba się manicure, w którym na palcu serdecznym jest syrenka, na wskazującym wzorek, a reszta pomalowana jest lakierem w dowolnym kolorze. Łatwe wzorki na paznokcie wykonasz za pomocą farbek akwarelowych albo gotowych szablonów, od których odmalujesz lakierem dowolny wzór.

Jeśli jesteś miłośniczką manicure francuskiego, możesz pomyśleć o małym twiście na tej klasycznej stylizacji i nałożyć na końcówki paznokci opalizujący proszek. French z efektem syrenki to oryginalny pomysł na paznokcie, które na pewno będą przyciągały uwagę. Nam najbardziej podobają się metaliczne, złote lub srebrne końcówki wykonane na transparentnej płytce. Świetnie zagrają tu też metaliczne ozdoby, takie jak kawior do paznokci czy złote drobinki. Jeśli efekt syrenki jest dla ciebie zbyt wyrazisty, nie musisz umieszczać opalizującego proszku na każdym palcu u dłoni. Fajnym pomysłem na kobiecy manicure są paznokcie w wybranym kolorze, z których jeden czy dwa u każdej dłoni mają dodatkowo efekt syrenki. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kolory takie jak brudny róż, fiolet, beż i błękit.

Przyrządy potrzebne do zrobienia efektu syrenki

Aby samodzielnie wykonać manicure hybrydowy z efektem syrenki, będziesz musiała zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Na szczęście większość z nich można kupić bez trudu. Aby wykonać efekt syrenki na paznokciach w domu, przygotuj: 

Zobacz także:

  • pilnik do paznokci, nożyczki do skórek, krem do skórek, waciki, pędzelek miotełkę
  • cleaner do paznokci, primer, bazę pod hybrydę
  • lakier hybrydowy w wybranym kolorze 
  • proszek opalizujący do efektu syrenki 
  • lampę UV lub LED do preparatów światłoutwardzalnych 
  • cleaner do hybryd, balsam do rąk

Z pomocą tych przyrządów bez trudności wykonasz paznokcie syrenki samodzielnie w domu.