Pamiętacie, jak pisaliśmy, że w 5. sezonie „The Crown” Lady Dianę zagra australijska aktorka o polskich korzeniach – Elizabeth Debicki? Wygląda na to, że był to strzał w dziesiątkę. Na światło dzienne wyszły właśnie nowe zdjęcia z planu kultowego już serialu o rodzinie królewskiej i trzeba przyznać, że Elizabeth Debicki nie mogłaby bardziej przypominać księżnej! Na zdjęciach widać też chłopców, którzy wcielą się w jej synów – Williama i Harry'ego. A także Dominika Westa w roli księcia Karola. Koniecznie zajrzyjcie więc do naszej galerii.

Elizabeth Debicki jako księżna Diana na zdjęciach z planu „The Crown 5”

Najnowsze zdjęcia zdjęcia z planu „The Crown 5” powstały w Dunsfold Aerodrome w Surrey i przedstawiają scenę przybycia księżnej Diany, księcia Karola i ich synów do Włoch. Rodzina uchwycona jest, jak wysiada z samolotu, a następnie z samochodu. Elizabeth Dębicki ubrana jest na zdjęciach w kolorową sukienkę do kolan – w drobny kwiatowy wzór i klasyczne sandały, a na głowie ma charakterystyczną krótką fryzurę, jaką księżna Diana nosiła w latach 90. Bo to właśnie tego okresu dotyczyć będzie 5. sezon serialu. Będzie więc głównie poświęcony rozpadowi związku Lady Di i księcia Karola (a także kłopotom małżeńskim innej książęcej pary – księcia Andrzeja i Sarah Ferguson).

Kim jest Elizabeth Dębicki, która zagra Lady Di w „The Crown 5”

Przypominamy, że Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany zastąpi Emmę Corrin. Netflix po raz kolejny chciał postawić na świeżą twarz. I tak też się stało, choć Elizabeth Debicki nie jest całkiem nieznana. 29-letnia aktorka ma na swoim koncie drugoplanową rolę w „Wielkim Gatsbym”. Zagrała również w filmach: „Kochanie, poznaj moich kumpli”, „Strażnicy Galaktyki 2” czy „Vita i Virginia”. Ale to właśnie rola Diany Spencer – jak się domyślamy – przyniesie jej sławę. Tym bardziej, że jej podobieństwo do Lady Di jest wręcz oscarowe!