The Crown to jedna z najpopularniejszych, a zarazem najdroższych produkcji Netfixa. Przed nami dopiero czwarty sezon serialu, który przybliża historię i życie codzienne brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednak jego twórcy nie zwalniają tempa – prace nad finałowymi częściami The Crown trwają w najlepsze! Na oficjalnych profilach produkcji w mediach społecznościowych pojawiają się natomiast kolejne szczegóły dotyczące sezonów nr 5 i 6. Za pośrednictwem Twittera i Instagramu poinformowano m.in. o zmianach w obsadzie. Kto w takim razie zagra księżną Dianę w finałowych sezonach The Crown? Ta rola przypadła aktorce z polskimi korzeniami, którą możecie kojarzyć z takich produkcji, jak Wielki Gatsby, Strażnicy Galaktyki 2 czy Kochanie, poznaj moich kumpli.

Wiemy, kto zagra księżną Dianę w ostatnich sezonach The Crown

Twórcy The Crown od samego początku zakładali, że serial będzie się składał z (aż) sześciu sezonów, które w sposób logiczny i chronologiczny przedstawią nam kolejne fakty z życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Aby całość prezentowała się w bardziej realny sposób, zdecydowano, że obsada produkcji będzie zmieniać się co dwa sezony, natomiast w role królowej Elżbiety II, księcia Filipa, księżniczki Małgorzaty oraz innych członków royal family będą wcielać się coraz starsi aktorzy.

W styczniu dowiedzieliśmy się, że w finałowych sezonach w roli królowej Elżbiety II zobaczymy Imeldę Staunton. Tak, to filmowa profesor Dolores Umbridge z Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa. Kolejne zmiany w obsadzie The Crown ogłaszane są regularnie od początku wakacji. W lipcu okazało się, że Lesley Manville zagra księżniczkę Małgorzatę. Aktorkę możecie kojarzyć m.in. z filmów Czarownica i Czarownica 2. Z kolei rola księcia Filipa przypadła Jonathanowi Pryce’owi. To właśnie on grał Wielkiego Wróbla w Grze o Tron, gubernatora Weatherby’ego Swanna w Piratach z Karaibów, a ostatnio także papieża Franciszka w Dwóch Papieżach. Twórcy serialu The Crown bardzo długo zwlekali z podaniem informacji dotyczącej obsadzenia księżnej Diany. Jak się jednak okazało, w roli królowej ludzkich serc zobaczymy Elizabeth Debicki.

Elizabeth Dębicki zagra księżną Dianę w The Crown!

W czwartym sezonie The Crown po raz pierwszy zobaczymy księżną Dianę. Zagra ją młoda aktorka Emma Corrin, którą dotąd mogliśmy podziwiać w zaledwie kilku produkcjach. Jak się jednak okazuje, twórcom hitu Netflixa zależało na znalezieniu „świeżej twarzy” do tej roli. W finałowych sezonach serialu Emma Corrin zostanie zastąpiona przez Elizabeth Debicki. Co o niej wiemy?

Elizabeth Debicki ma 29 lat. Aktorka urodziła się w Paryżu, gdzie jej rodzice tańczyli zawodowo w balecie. Ojciec Elizabeth pochodził z Polski, natomiast mama aktorki to Australijka irlandzkiego pochodzenia. Część z was na pewno kojarzy gwiazdę z filmu Wielki Gatsby z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Elizabeth Debicki wcieliła się w Jordan Baker, a następnie otrzymała nagrodę AACTA dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Aktorka, którą już niedługo będziemy mogli podziwiać w roli Diany Spencer, zagrała także w komedii Kochanie, poznaj moich kumpli, głośnym filmie Strażnicy Galaktyki 2 oraz Vita i Virginia. Ma na swoim koncie również kilka ról w spektaklach teatralnych. W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć aktorki.

Rodzina królewska ogląda „The Crown”! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa >>>