Z niecierpliwością czekamy na trzeci sezon The Crown. Jesteśmy przekonane, że wy (a przynajmniej część z was) również! Przypominamy – nowe odcinki serialu trafią na platformę Netflix w niedzielę, czyli 17 listopada. Jak Olivia Colman poradzi sobie w roli królowej Elżbiety II? Oglądając sam zwiastun The Crown 3, możemy stwierdzić, że jest stworzona do tej roli.

Kilka dni temu Olivia Colman pojawiła się w programie The Graham Norton Show. Aktorka przyznała wtedy, że całkiem niedawno spotkała księcia Wiliama w recepcji Pałacu Buckingham. Wnuk królowej Elżbiety II zapytał, co gwiazda tutaj robi. Chwilę później zorientował się jednak, dlaczego odwiedziła Pałacu Buckingham. Olivia Colman spytała, czy książę oglądał poprzednie odcinki The Crown. Stanowczo odpowiedział, że nie, ale (jak przyznała aktorka) wciąż zachowywał się niezwykle czarująco.

Byłam bardzo podekscytowana i zapytałam: „oglądałeś to?”. Jego odpowiedź brzmiała stanowczo: „nie”. Ale i tak był czarujący i bardzo uroczy – powiedziała Olivia Colman w The Graham Norton Show

Rodzina królewska ogląda The Crown! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa

Okej, książę William ewidentnie nie jest fanem The Crown. Ale pozostali członkowie rodziny królewskiej chętnie oglądają serial Netflixa! Na bieżąco jest m.in. księżniczka Eugenia. W rozmowie z magazynem Hello! przyznała, że bardzo podobają jej się zdjęcia, muzyka, a także sama historia. Oglądając kilka odcinków The Crown, czuła prawdziwą dumę.

Natomiast królowa Elżbieta II obejrzała pierwszy sezon The Crown w towarzystwie księcia Edwarda i księżnej Sophie. Blisko trzy lata temu The Daily Express poinformował, że syn monarchini oraz jego żona mają własne konto na Netflixie. Co więcej, są zachwyceni serialem o rodzinie królewskiej. Podobne odczucia miała królowa Elżbieta II. Pierwsze odcinki bardzo jej się spodobały, ale zauważyła, że niektóre wydarzenia zostały nieco przerysowane.

Co ciekawe, drugi sezon The Crown lekko rozczarował władczynię. Królowej Elżbiecie II nie spodobał się sposób, w jaki przedstawiono relację jej męża z synem. W serialu książę Filip wydawał się obojętny na uczucia księcia Karola. Przypomnijmy, że syn królowej nie chciał uczyć się w prestiżowej szkole Gordonstoun. Jego ojcu zależało, aby (za wszelką cenę) kontynuował naukę właśnie w tej placówce. Zdaniem monarchini taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca.

Wiemy, kiedy królowa Elżbieta II ustąpi z tronu! Kto ją zastąpi? >>>

Warto wspomnieć, że The Crown rzeczywiście opiera się na faktach historycznych i sprawdzonych informacji o rodzinie królewskiej. Ale my – widzowie musimy jednak pamiętać o tym, że niektóre wydarzenia zostały przerysowane. Są zgodne z wizją scenarzystów i reżysera.