„Jestem osobą transpłciową, moje zaimki to on/oni i mam na imię Elliot” – napisała w mediach społecznościowych aktorka Ellen Page, a od dziś aktor Elliot Page. „Jestem szczęśliwy, że mogę to napisać. Że tu jestem. Że dotarłem do tego miejsca w swoim życiu” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. To kolejny coming out tej gwiazdy od 2014 roku, kiedy to Page na konferencji Human Rights Campaign ogłosiła oficjalnie, że jest lesbijką.


Sam Smith zmienił tożsamość płciową >>>
 

Ellen Page to teraz Elliot Page: „Jestem osobą transpłciową”

„Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłym uczuciem jest móc w końcu na tyle pokochać tego, kim jestem, aby móc odkryć autentycznego siebie” – napisał aktor i wyznał, że czuje niesamowite wsparcie ze strony osób trans, które on również oferuje. W swoim wzruszającym wpisie Elliot prosi także o cierpliwość. „Moja radość jest prawdziwa, ale jest też krucha” – po tych słowach Page wyraził zaniepokojenie niestabilną sytuacją osób transpłciowych, agresją z jaką muszą się mierzyć na co dzień, a także przemocą, która doprowadza do najbardziej tragicznych sytuacji. Według statystyk przytoczonych przez aktora, w samym 2020 roku przynajmniej 40 osób transpłciowych zostało zamordowanych, z czego większość miała afroamerykańskie i latynoamerykańskie pochodzenie.


Elliot Page znany jest przede wszystkim z takich produkcji jak Juno Jasona Reitmana (2007), za którą zdobył nominację do Oscara, Incepcja (2010) Christophera Nolana, Zakochani w Rzymie (2012) Woody’ego Allena, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) Bryana Singera. A ostatnio kojarzony jest głównie z serialem Netflixa The Umbrella Academy. Mieliśmy okazję porozmawiać z serialową Vanyą przy okazji pierwszego sezonu. Drugi miał premierę latem tego roku, a kolejny jest w trakcie produckji.


ZOBACZ KONIECZNIE: Gwiazda „The Umbrella Academy” Ellen Page w wywiadzie dla Glamour.pl: „W Hollywood jest miejsce dla różnych superbohaterów” >>>
 

W styczniu 2018 roku Ellen Page – dziś Elliot Page – wzięła ślub ze swoją dziewczyną, tancerką Emmą Portner. Po raz pierwszy publicznie pokazały się razem w lipcu 2017 roku. Wcześniej Page związany był m.in. z artystką i surferką Samanthą Thomas.