Elliot Page świętuje osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w swoim życiu osobistym. Nominowany do Oscara i Złotego Globu za rolę w filmie Juno aktor w poniedziałek zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Instagramie zdjęcie w pełnej krasie ukazujące jego ciało po przejściu zabiegu amputacji piersi.

Transradość. Trans jest piękne - napisał w hasztagach.

O swojej długiej drodze do samoakceptacji i wyjątkowo trudnych zmaganiach, z jakimi mierzy się na co dzień cała społeczność osób transpłciowych, Elliot Page opowiedział niedawno w wywiadzie, który dla Apple+ przeprowadziła z nim sama Oprah Winfrey.

Widząc niechęć wobec społeczności trans, a szczególnie wobec młodzieży, wiedziałem, że muszę zabrać głos - powiedział zapytany o swój głośny wpis z grudnia ubiegłego roku, w którym dokonał coming outu.

Aktor nie ukrywa, że odczuwał silną potrzebę i poczucie obowiązku, aby dołożyć swoją cegiełkę w walce o godność i prawa osób trans.

To było dla mnie bardzo ważne, aby podzielić się doświadczeniami i uczuciami, jakie targały mną przez całe życie, bo wiem, że ten ból, z którym się borykałem dotyczy wielu ludzi - wyznał.

Elliot Page pokazał swoje zdjęcie bez koszulki

Wykonane przy domowym basenie radosne zdjęcie Elliota Page'a w kąpielowych szortach wywołało ogromne poruszenie w sieci. Instagramowy post 34-latka w ciągu zaledwie kilkunastu godzin od publikacji zebrał grubo ponad dwa miliony polubień i ponad 50 tysięcy komentarzy.

Zobacz także:

Co z pewnością cieszy gwiazdora, zdecydowana większość internautów wyraża swoją radość z jego szczęścia i nie szczędzi mu komplementów na temat jego wyrzeźbionej sylwetki:

Człowieku, ty promieniejesz!

Spójrzcie na tego przystojnego chłopaka

Ośmiopak

Ten uśmiech!

Najnowsze fotografie hollywoodzkiego aktora możecie obejrzeć w naszej GALERII.