Pod koniec 2020 roku aktorka Ellen Page ogłosiła, że zaczyna nowe życie jako Elliot Page. Tym samym dowiedzieliśmy się, że gwiazda filmu Juno i serialu The Umbrella Academy jest osobą transpłciową i w końcu może prowadzić takie życie, jakie zawsze chciała. Niedługo po tym doszły nas słuchy o kolejnej zmianie u Elliota Page’a, a mianowicie o rozstaniu i rozwodzie z żoną, choreografką Emmą Portner, która zawsze bardzo go wspierała i dopingowała w kwestii korekty płci. O jej kulisach można przeczytać w najnowszym numerze magazynu Time, gdzie właśnie ukazał się obszerny materiał  poświęcony aktorowi, a on sam pojawia się na okładce w zupełnie nowej, zaskakującej odsłonie – z krótkimi włosami, a także z komunikatem: „Jestem w pełni sobą”.

Elliot Page wyznał, jak wyglądało jego życie zanim dokonał korekty płci. „Nie mogłem na siebie patrzeć” – powiedział w rozmowie z magazynem „Time” 

Elliot Page wyznał w rozmowie z Time, że za każdym razem, gdy miał w swoim życiu okazję, by skrócić włosy, czuł niezwykłą ulgę i satysfakcję, mając namiastkę tego, kim tak naprawdę chciałby być. Powiedział również, jak przytłaczające były dla niego momenty, kiedy musiał na czerwonym dywanie promować filmy, w których grał role kobiece. „Nie mogłem na siebie patrzeć” – zdradził Elliot.

Momentem przełomowym w jego życiu był rok 2014 rok, kiedy Page dokonał coming outu. Od tamtej pory zaczął publicznie pojawiać się w garniturach i coraz więcej mówić też o tym, jak branża, której od dawna jest częścią, „potrafi kreować miażdżące standardy” zarówno wobec aktorów, jak i widzów. „Wszechobecne są stereotypy dotyczące męskości i kobiecości, które definiują sposób, w jaki wszyscy powinniśmy się zachowywać, ubierać i mówić” – mówił na konferencji Human Rights Campaign siedem lat temu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @elliotpage

Elliot Page w rozmowie z magazynem „Time”  wspomina operację korekty płci jako najważniejszy dzień w swoim życiu

W 2018 roku Elliot, jeszcze jako Ellen, poślubił Emmę, a następnie podjął kolejne ważne dla jego tożsamości kroki: zmienił też agencję, która go reprezentowała, zaczął produkować filmy wspierające społeczność LGBTQ+ (m.in. Freeheld czy My Days of Mercy), a męską garderobę uczynił warunkiem przyjmowania kolejnych ról, czego najlepszym przykładem jest wspomniany wcześniej serial Netflixa The Umbrella Academy. Choć Elliot gra tam Vanyę, nietrudno zauważyć, że jego bohaterka preferuje obszerne bluzy i koszule.

Najważniejszym momentem w życiu Page’a była oczywiście operacja korekty płci i usunięcie piersi. Aktor w rozmowie z Time zdradził, ze dzięki temu odzyskał energię, którą pochłonęło to uczucie dyskomfortu we własnym ciele, z którym musiał wcześniej się zmagać. Stało się to na chwilę przed tym, jak ogłosił światu, że jest osobą transpłciową. Zaznacza jednak, że przejście takiego zabiegu absolutnie nie może być wyznacznikiem postrzegania osób jako transpłciowych, ponieważ nie każdy może pozwolić sobie na taką operację ze względów finansowych, a także nie dla każdego jest to prostu istotne. Cały tekst poświęcony Elliotowi Page’owi możecie przeczytać TUTAJ.