trigger warning: antysemityzm 

To nie był dobry rok dla Kanye Westa. Amerykański raper przeszedł przez głośny, medialny rozwód, stracił niemałą fortunę i wiele współprac reklamowych, został zablokowany na niemalże wszystkich platformach społecznościowych, a jego reputacja chyba nigdy nie była gorsza. Trzeba jednak przyznać, że sam jest sobie winien. Zmagający się z chorobą afektywną dwubiegunową muzyk od czasu rozstania z Kim Kardashian częściej wspominany jest ostatnio w kontekście swoich kontrowersyjnych rasistowskich i antysemickich wypowiedzi, publicznych ataków słownych na znane osoby, obraźliwych komentarzy czy gróźb śmierci wymierzonych w Pete'a Davidsona. Z tego względu artysta został zablokowany jakiś czas temu na Instagramie, przenosząc się automatycznie na Twittera. Jak się jednak okazuje, nawet tam, pod skrzydłami akceptującego przeróżne zachowanie Elona Muska, nie jest bezpieczny. Właściciel platformy poinformował, że konto Kanye zostanie zablokowane.

Elon Musk blokuje konto Kanye Westa na Twitterze

Konto Kanye Westa na Twitterze zostało zablokowane w czwartkowy wieczór, po tym jak raper opublikował na swoim profilu zdjęcie swastyki. Tego samego dnia artysta pojawił się w programie Alexa Jonesa Infowars, gdzie wielokrotnie powtarzał, że lubi Adolfa Hitlera. Dzień miał się skończyć dla Westa serią wpisów, wśród których okazywał wsparcie dla Balenciagi, pokazał domniemany screen rozmowy z Elonem Muskiem i mimochodem opublikował swastykę u boku gwiazdy Dawida. Miarka się przebrała. Musk poinformował na swoim profilu na Twitterze, że raper przegiął, naruszając zasadę zakazującą nawoływania do przemocy.

Kanye West: „Jest dużo rzeczy, za które kocham Hitlera”

Jak już wspomnieliśmy, Ye gościł w programie Alexa Jonesa Infowars, gdzie wielokrotnie chwalił przywódcę III Rzeszy, twierdząc, że miał on wiele „pozytywnych cech”. 

Dostrzegam wiele dobrych rzeczy w Hitlerze. Każdy człowiek ma wartości, które ma do zaoferowania, zwłaszcza Hitler. Lubię Hitlera  wyznał muzyk, który podczas całego wywiadu krył się za maską.

W trakcie rozmowy raper insynuował również, że Holocaust nie miał miejsca, a światem rządzi żydowski spisek.