Po siedmiu latach małżeństwa Kim Kardashian i Kanye West rozwiedli się. Chociaż o decyzji o rozwodzie wiemy już od dwóch lat, to dopiero teraz doszło do jego finalizacji. Para nadal będzie wspólnie opiekować się swoimi dziećmi i będzie miała do nich równy dostęp. Warto jednak wspomnieć, że Kanye udzielił wywiadu, w którym sam przyznał, że jego była już żona spędza z dziećmi 80% czasu.

Kim Kardashian i Kanye West sfinalizowali swój rozwód

Do mediów przedostała się także informacja o wysokości alimentów. Kwota może zrobić wrażenie nawet na tych, którzy już dawno przyzwyczaili się do wystawnego stylu życia Kardashianów. Na jaw wyszło bowiem, że po rozwodzie raper będzie musiał płacić Kardashiance 200 tysięcy dolarów miesięcznie. Oczekiwane jest też to, że pokryje on również połowę wydatków na edukację i bezpieczeństwo dzieci.

Jeśli chodzi o spory, dotyczące córek i synów eks-pary, które mogą się między nią pojawić, to celebrytka i muzyk będą musieli przejść mediację. Jeśli ktoś nie skorzysta z tego przywileju, to drugi rodzic będzie mógł w pełni podjąć decyzję.

Kolejna kwestia to majątek. Zostanie on podzielony zgodnie z intercyzą. Dodatkowo obie strony zgodziły się na zrzeczenie się alimentów na współmałżonka. Prawnie Kim jest singielką dopiero od marca (chociaż, jak wiemy, byłą w związku z Petem Davidsonem od października tamtego roku). Nie jest tajemnicą, że szeroko komentowane w sieci postępowanie szło do przodu bardzo opornie. Przyczynił się do tego brak współpracy ze strony Westa.

Kim Kardashian i Kanye West – historia związku

Para poznała się we wczesnych latach 2000. Jednak ponownie ich drogi zeszły się dopiero w 2008 roku. Raper i celebrytka nagrali razem pilotażowy odcinek programu „Alligator Boots”. Ale to jeszcze nie był ten moment, kiedy zaczęli się spotykać. Musieli poczekać na siebie kolejne 3 lata. W oficjalnym związku zaczęli być bowiem dopiero w 2011 roku.

Dwa lata później na świat przyszła ich córka North. 24 maja 2014 roku Kim i Kanye wzięli ślub we Florencji. Przypomnijmy, że w sumie para się czwórki potomków. W 2015 Kardashianka urodziła kolejne dziecko, tym razem synka Sainta. W 2018 roku pojawiła się córeczka Chicago, a w 2019 drugi synek Psalm. Ze względu na problemy zdrowotne Kim, dla której kolejne ciąża wiązałaby się ze zbyt dużym ryzykiem poważnych powikłań, dwoje najmłodszych dzieci słynnej pary urodziła surogatka.

W 2020 media zaczęły donosić o kryzysie w jednym z najpopularniejszych małżeństw w show-biznesie. Kanye zaczął zachowywać się coraz dziwniej. Kim była tym zmęczona. Dodatkowo muzyk zaczął ujawniać prywatne informacje z ich związku oraz publikować napastliwe wpisy w social mediach. W pewnym momencie już nawet zagorzali fani artysty apelowali do niego, aby zaczął przyjmować leki neutralizujące objawy jego choroby. W końcu celebrytka wniosła o rozwód.

Zobacz także: