Jak poinformowały amerykańskie portale, Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się. Plotki na ten temat pojawiały się w mediach już wcześniej (m.in. latem 2020), ale udawało im się pokonywać kryzysy. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że celebrytka i raper naprawdę chcą zakończyć swoje małżeństwo. Członkini klanu Kardashian-Jenner na początku stycznia zatrudniła bowiem Laurę Wasser, czyli popularną prawniczkę rozwodową, która w przeszłości reprezentowała m.in. Angelinę Jolie, Heidi Klum oraz Ryana Reynoldsa. A teraz także – złożyła pozew rozwodowy. Ostatnie święta Bożego Narodzenia para spędzała osobno. Jak do tego doszło? Zacznijmy od początku...

Kim Kardashian i Kanye West wzięli ślub w 2014 roku. Znają się jednak zdecydowanie dłużej niż sześć lat. Kiedy i jak się poznali? Od kiedy są razem? Prezentujemy pełną historię związku Kim Kardashian i Kanye'ego Westa. 

Kim Kardahian i Kanye West – historia związku

Kim Kardashian i Kanye West poznali się na przełomie 2002 i 2003 roku. Trzy lata temu celebrytka, jej mama oraz siostry udzieliły szczerego wywiadu z okazji 10. rocznicy programu Z kamerą u Kardashianów. I to właśnie wtedy Kardashianka wyznała, że poznała swojego przyszłego męża, gdy nagrywał piosenkę z Brandy, jej ówczesną przyjaciółką. Kim nie była wtedy znana – Kanye nie wiedział nawet, jak brzmi jej nazwisko. Członkini klanu Kardasian-Jenner przyznała w rozmowie z Ryanem Seacrestem, że raper pytał swoich znajomych, kim jest „Kim Kardajan”.

Drogi Kim Kardashian i Kanye’ego Westa zbiegły się ponownie około pięć lat później. W 2008 roku celebrytka i raper nagrali razem pilot do programu Alligator Boots. Oboje przebrali się za bohaterów Gwiezdnych wojen. Kim za księżniczkę Leię, natomiast Kanye za szturmowca. 

Przypomnijmy, że w sierpniu 2011 roku Kim Kardashian wzięła ślub z Krisem Humphriesem. Ich małżeństwo nie trwało jednak zbyt długo, bo… 72 dni. Tuż po rozstaniu z amerykańskim koszykarzem Kardashianka poleciała do Paryża, gdzie czekał na nią Kanye West. Gwiazdor zaprosił Kim na swój pokaz mody, ponieważ wyznała mu, że czuje się bardzo przygnębiona. Od tamtej pory członkini klanu Kardashian-Jenner i Kanye West zaczęli ze sobą randkować. 

Najkrótsze małżeństwa gwiazd w historii show-biznesu! Niektóre z nich trwały... niespełna tydzień >>>

Kim Kardashian i Kanye West – pierwsze dziecko. Kiedy urodziła się North West?

2013 to z całą pewnością wyjątkowy rok dla Kim Kardashian i Kanye’ego Westa. Właśnie wtedy na świat przyszło ich pierwsze dziecko. 15 czerwca 2013 roku celebrytka urodziła dziewczynkę, North West

Zobacz także:

Kim Kardashian i Kanye West – zaręczyny 

Kilka miesięcy później, a konkretnie w październiku Kanye West poprosił Kim Kardashian, by została jego żoną. Popularny raper oświadczył się na pustym stadionie baseballowym. Co więcej, wyświetlił napis „prooooszę, wyjdź za mnie” na ogromnym jumbotronie i wynajął orkiestrę.  

Kim Kardashian i Kanye West – ślub

Kim Kardashian i Kanye West wzięli ślub 24 maja 2014 roku. Ceremonia, na którą zaproszono około 200 gości (w tym topowe gwiazdy), odbyła się we Florencji. Panna młoda miała na sobie suknię ślubną od Givenchy. Została ona zaprojektowana specjalnie dla niej przez Riccardo Tisci. Co ciekawe, pan młody oraz niespełna roczna North West także mieli na sobie szyte na miarę kreacje od  francuskiego domu mody. 

Ceremonia była naprawdę bajkowa! Na ślubie Kim Kardashian i Kanye’ego Westa wystąpił m.in. Andrea Bocelli. Warto również wspomnieć, że główną dekorację willi, w której Kim i Kanye zawarli związek małżeński, stanowiły białe i kremowe kwiaty, a także jasny – niezwykle długi dywan. Całość prezentowała się naprawdę elegancko.  

Kim Kardashian i Kanye West – dzieci

Kim Kardashian i Kanye West mają czwórkę dzieci. Najstarsza jest wspomniana już North West, która przyszła na świat w czerwcu 2013 roku. Dwa lata później, a konkretnie 5 grudnia 2015 roku Kim Kardashian urodziła chłopca, którego wraz z mężem nazwała Saint West. 15 stycznia 2018 roku celebrytka oraz raper przywitali na świecie córeczkę, Chicago West, natomiast 10 maja 2019 roku zostali rodzicami chłopca, Psalma Westa

Kim Kardashian i Kanye West – rozwód

W 2020 roku okazało się, że Kanye West zamierza ubiegać się o urząd prezydenta USA. Podczas jednego ze spotkań z potencjalnymi wyborcami przyznał, że Kim Kardashian chciała dokonać aborcji, będąc w ciąży z North West. Słowa rapera i niedoszłego polityka bardzo zabolały Kardashiankę. Nie sądziła bowiem, że jej mąż będzie chciał mówić o czymś tak delikatnym, a tym samym, że postanowi narazić dobro ich dzieci, na czele z najstarszą córką. 

Tuż po wzbudzającym wiele emocji wystąpieniu Kanye’ego Westa amerykańskie media poinformowały o kryzysie w jego małżeństwie z Kim Kardashian. Wtedy też pojawiły się pierwsze plotki dotyczące rozwodu. 

Seria (łagodnie mówiąc) dziwnych wpisów, które Kanye West najpierw opublikował na swoim Twitterze, a następnie usunął, doprowadziły do tego, że Kim Kardashian poinformowała o jego chorobie i poprosiła fanów o odrobinę empatii. Jak się okazuje, raper i niedoszły prezydent USA od kilku lat cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. 

W mediach pojawiały się jednak kolejne informacje, według którym Kim Kardashian ma dość zachowania męża (a szczególnie jego egoizmu). Osoby z bliskiego otoczenia pary zdradziły nawet, że celebrytka i raper nie chcą spędzać więcej czasu razem. 

Ostatecznie Kanye West publicznie przeprosił Kim Kardashian i poprosił ją o wybaczenie, a temat rozwodu ucichł na kilka miesięcy. 

Temat rozwodu Kim Kardashian i Kanye’ego Westa powrócił do mediów na początku tego roku. Właśnie po tym, jak celebrytka zatrudniła prawniczkę rozwodową. Fani dostrzegli także, że Kim przestała nosić obrączkę. 19 lutego 2021 roku świat obiegła wiadomość, że gwiazda złożyła papiery rozwodowe. I choć oficjalnie nie zabrała głosu w tej sprawie, mówi się, że doprowadził do tego stan zdrowia Kanyego Westa, który od dłuższego czasu zmaga się z zaburzeniami afektywno-dwubiegunowymi. Nie raz zdarzyło mu się ujawnić publicznie rodzinne sekrety (ujawnił chociażby, że Kim rozważała aborcję, będąc w ciąży z North), oskarżył także żonę o próbę ubezwłasnowolnienia, jest też niezrównoważony emocjonalnie. 

Powstanie nowe reality show z udziałem rodziny Kardashian-Jenner! >>>