Elon Musk i Grimes rozstali się. Informacja na temat rozpadu związku 50-letniego założyciela SpaceX i młodszej od niego o 17 lat kanadyjskiej wokalistki jako pierwszy podał w piątek, 24 września, amerykański serwis Page Six.

Elon Musk i Grimes nie są już razem

Redakcja internetowego magazynu o życiu gwiazd show-biznesu nie zdradziła, skąd udało się jej uzyskać informacje na temat zakończenia związku aktualnie najbogatszego człowieka na świecie i matki jego najmłodszego dziecka. Udało im się jednak uzyskać dość wymowny komentarz miliardera.

Elon Musk komentuje rozstanie z Grimes

Charyzmatyczny biznesmen i filantrop, określany często mianem przedsiębiorcy-wizjonera, potwierdził, że on i jego partnerka są obecnie w „połowicznej separacji”, ale pozostają w jak najbardziej dobrych relacjach i dzielą się opieką nad ich rocznym synem.

Jesteśmy w częściowej separacji, ale nadal się kochamy, często się widujemy i jesteśmy w świetnych stosunkach - powiedział Musk.

Dyrektorem generalny i techniczny w SpaceX wyjaśnił, że za jego rozstaniem z Grimes stoją względy zawodowe.

Przeważnie moja praca w SpaceX i Tesli wymaga, abym przebywał głównie w Teksasie lub podróżował za granicę, a jej praca jest głównie w Los Angeles. Teraz mieszka ze mną, a Baby X jest w sąsiednim pokoju - wyjaśnił.

Elon Musk i Grimes – historia związku

Elon Musk i Claire Boucher, bo tak naprawdę nazywa się artystka kryjąca się pod pseudonimem Grimes, zaczęli się ze sobą spotykać ponad trzy lata temu. Pierwsze doniesienia o tym, że są parą pojawiły się w maju 2018 roku. Dwa lata później na świat przyszedł ich syn. Chłopiec początkowo nazywał się X Æ A-12. Następnie jego imię zmieniono na X Æ A-Xii. Ostatecznie jednak ze względu na problemy z zarejestrowaniem takiego imienia w kalifornijskich urzędach zmieniono ja na X AE A-XII, gdzie X to pierwsze imię, a AE A-XII to drugie imię.

Przypomnijmy, że Elon Musk ma jeszcze sześcioro innych dzieci z poprzednich związków.