Nowa biografia Elona Muska autorstwa dziennikarza Waltera Isaasona ukaże się za dwa dni, jednak sensacyjne fakty, które ujawnia, już wychodzą na jaw. Jeden z nich dotyczy tego, ile i z kim właściciel Twittera i Tesli faktycznie ma dzieci. Tak, też jesteśmy zaskoczone, że dopiero teraz się o tym dowiadujemy.

Dzieci Elona Muska

Elon Musk, urodzony w RPA przedsiębiorca, znany jest ze swojego specyficznego podejścia do posiadania dzieci. Oficjalnie ma ich dziesięcioro (a właściwie jedenaścioro, ale o tym za chwilę), jednak nie jest z nimi blisko związany, a w mediach zapewnia, że nie zamierza przekazywać im żadnych praw do swoich biznesów. Jakiś czas temu głośno było o tym, że najstarsze z nich złożyło wniosek o zmianę nazwiska i przekazało w rozmowie z Agencją Reutera, że nie chce już być w żaden sposób związane z biologicznym ojcem. Podobno nie jest to odosobniony przypadek, bowiem inne dzieci biznesmena również mocno się od niego dystansują. 

Elon Musk ma pięcioro dzieci z pierwszą byłą żoną, kanadyjską aktorką i pisarką Justine Musk. Małżeństwo w 2002 roku spotkała rodzinna tragedia. Ich pierwszy syn, Nevada Alexander, zmarł w wieku dziesięciu tygodni w wyniku śmierci łóżeczkowej. Przedsiębiorca z dziećmi z pierwszego małżeństwa nie ma pozytywnych relacji. Córka Muska, Vivian złożyła nawet wniosek o zmianę nazwiska oraz oświadczyła, że nie chce być kojarzona z ojcem. 

W 2018 roku Elon Musk związał się z Grimes, z którą w 2020 roku doczekał się syna o imieniu X Æ A-12 (po zmianie: X Æ A-Xii). W kolejnym roku para doczekała się drugiego dziecka, tym razem urodzonego przez surogatkę. Dziewczynka o imieniu Exa Dark Sideræl przyszła na świat w grudniu, trzy miesiące po zerwaniu pary. Kilka tygodni przed jej narodzinami Musk potajemnie powitał na świecie kolejną parę bliźniaków, syna Stridera i córkę Azure. Ich matką jest Shivon Zilis, inwestorka firm Muska.

Okazuje się jednak, że nie są to jedyne dzieci multimiliardera.

Elon Musk i Grimes doczekali się trzeciego dziecka?

12 września 2023 roku ukaże się biografia Muska napisana przez dziennikarza Waltera Isaasona, w której ujawniono, że jest on ojcem jeszcze jednego dziecka Grimes.

Jak informuje magazyn „People”, zamieszczono w niej fragment o tym, że Elon Musk i Grimes narodziny trzeciego dziecka trzymali w tajemnicy. Synowi mieli dać na imię Techno Mechanicus

Zobacz także:

Książka Isaacsona ujawnia, że ​​była dziewczyna Muska, muzyczka Claire Boucher o pseudonimie scenicznym Grimes, urodziła w zeszłym roku chłopczyka - podał CBS Sunday Morning.

Ciekawe jest zatem to, że chłopiec przyszedł na świat już po bliźniakach, których matką jest Shivon Zilis.