Fantastyczne wieści dla fanów Malcolma XD. Oficjalnie potwierdzono, że powstanie ekranizacja bestsellerowej powieści „Emigracja”. Prace nad serialem na podstawie debiutanckiej książki najbardziej tajemniczego polskiego autora ruszyły na początku sierpnia. Jak poinformowała platforma Canal+ Polska, zdjęcia mają być realizowane w Polsce i Londynie.

„Emigracja” - powstaje ekranizacja książki Malcolma XD

Malcolm XD ma dar językowy, który powoduje, że wszystko, co napisze, czyta się jednym tchem – tak o twórczości legendy polskiego internetu pisze Małgorzata Halber. Osób, które zachwycają się humorystycznymi pastami Malcolma XD jest jednak o wiele więcej. Trudno się więc dziwić, że niesamowity potencjał popularnych dzieł autora, który ukrywa swoją tożsamość, postanowili w końcu wykorzystać filmowcy. W 2017 roku ekranizacji doczekała się kultowa już historia o wędkarzu. W filmie „Fanatyk” zagrali m.in. Piotr Cyrwus i Anna Radwan, a scenariusz napisał sam Malcolm XD.

Na ekran przeniesiona została także „Emigracja”, czyli pierwsza książka „najbardziej nieznanego człowieka w Polsce”.

„Emigracja” to oparta na moich losach historia o tym, jak na rzeczonej emigracji nie tylko nie dać się zabić, ale i nauczyć się życia. Można by stwierdzić, że żyć każdy jakoś tam umie, ale gdy trafia się z „Dni Agrestu” w małym mieście w Polsce centralnej do Londynu, gdzie są inne zwyczaje, kultury, wyznania i idee, to swoje pomysły na życie trzeba przewartościować. Pomagają w tym poznani po drodze romscy handlarze kamperami, tirowcy, squattersi, rosyjscy oligarchowie, rodzina królewska i recydywiści ukrywający się na wyspach przed polskim wymiarem sprawiedliwości – przy których to akurat człowiek zamiast życia uczy się raczej jak nie zginąć - opowiada o swoim dziele Malcolm XD.

Reżyserię „Emigracji” powierzono Łukaszowi Kośmickiemu („Dom zły”, „Ukryta gra”), który razem z Malcolmem XD jest także współscenarzystą serialu.

W „Emigracji” urzekło mnie to, że to nie tylko przezabawna i trochę łotrzykowska historia o perypetiach głównego bohatera i jego przyjaciela. Pod fasadą historii śmiejącej się z naszych rodaków za granicą kryje się błyskotliwa analiza polskiej prowincji i społeczności emigrantów w Wielkiej Brytanii, pokazująca jak wygląda obecny tygiel narodów w Europie – dodaje Kośmicki.

„Emigracja” – fabuła serialu

Nowy 10-odcinkowy serial Canal+ na podstawie bestsellerowej polskiej powieści opowiada historię dwóch szalonych chłopaków Malcolma i Stomila, których talent do wiecznego wpadania w tarapaty zmusza do wyjazdu z bardzo małego miasteczka do bardzo Wielkiej Brytanii. W serialu zderzone zostaną małomiasteczkowość i kosmopolityzm. Nie zabraknie w niej oczywiście humoru.

Zobacz także:

Jest to serial dla wszystkich tych, którzy emigracyjne doświadczenia mają za sobą i chcieliby je przeżyć raz jeszcze. Jednocześnie w historii odnajdą się również widzowie, którzy o wyjeździe dopiero myślą. A także Ci, którzy po prostu oczekują świetnej i przezabawnej rozrywki – deklarują twórcy produkcji.

„Emigracja” - obsada serialu

Główne role w serialu dostali zdolni aktorzy młodego pokolenia: Tomasz Włosok („Jak pokochałam gangstera”, „Boże ciało”, „Kruk”) oraz Michał Balicki („Planeta singli. Osiem historii”). Warto dodać, że obaj panowie spotkali się już wcześniej m.in. na planach filmów „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” i „Hiacynt”. Oprócz nich w serialu  „Emigracji” zobaczymy też Paulinę Gałązkę, Adama Bobika, Jarosława Boberka, Katarzynę Bujakiewicz czy Piotra Trojana.

„Emigracja” - kiedy premiera nowej produkcji Canal+?

Zgodnie z pierwszym komunikatem prasowym na temat „Emigracji” nadesłanym przez Canal+ Polska serial trafi na ekrany wiosną 2023 roku. Znamy już nieco bardziej dokładną datę premiery: marzec tego roku.

My już nie możemy się doczekać, a wy?