Emilia Clarke zyskała międzynarodową sławę i rozgłos dzięki roli Daenerys Targaryen w bijącym rekordy popularności serialu „Gra o tron” na podstawie powieści o tym samym tytule. Choć od emisji finałowego odcinka minęły blisko cztery lata, temat produkcji HBO nadal jest obecny w jej życiu. Aktorka pojawiła się ostatnio na Sundance Film Festival, by promować film „The Pod Generation”, w którym została obsadzona. Co ciekawe, podczas wywiadu dla „Variety” została zapytana o... „Ród Smoka”, czyli prequel wspomnianego serialu, a konkretnie o to, czy go oglądała. Udzielona przez nią odpowiedź zaskakuje.  

Emilia Clarke nie jest w stanie oglądać serialu „Ród Smoka” 

Emilia Clarke przyznała, że nie oglądała „Rodu Smoka”, ponieważ to dla niej zbyt dziwne. Porównała seans do sytuacji, w której ktoś bierze udział w szkolnym zjeździe absolwentów i absolwentek zorganizowanym dla innego rocznika. Jednocześnie jest bardzo szczęśliwa, że powstał prequel „Gry o tron” i gratuluje twórczyniom oraz twórcom nagród, które zdobyli. 

To zbyt dziwne. Jestem taka szczęśliwa, że to się dzieje. Jestem w siódmym niebie z powodu wszystkich nagród… Po prostu nie jestem w stanie. To jest takie dziwne. To trochę tak, jakby ktoś powiedział: „Chcesz iść na zjazd szkolny, który nie jest organizowany dla twojego rocznika? Chcesz iść na zjazd szkolny?”. Tak właśnie się czuję. Unikam tego – wyznała Emilia Clarke w rozmowie z „Variety” podczas Sundance Film Festival. 

„Ród Smoka”, czyli prequel „Gry o tron” od HBO

Przypomnijmy, że serial „Ród Smoka” ujrzał światło dzienne w sierpniu 2022 roku. Fabuła koncentruje się na rodzie Targaryenów, a akcja toczy się około 200 lat przed tym, co subskrybentki oraz subskrybenci HBO oglądali w „Grze o tron”. Tym razem poznają przodkinie i przodków Daenerys Targaryen, którzy mają kontrolę nad smokami posiadającymi potężną siłę i moc. W obsadzie są m.in. Matt Smith, Emma D'Arcy, Olivia Cooke oraz Paddy Considine, którzy zachwycili na ekranie. „Ród Smoka” nie zdobył tak dużej popularności jak „Gra o tron”, niemniej jednak twórczynie i twórcy mają kilka sukcesów na swoim koncie, w tym Złotego Globa dla najlepszego serialu dramatycznego. Co więcej, niebawem rozpoczną się prace nad drugim sezonem. O pierwszych szczegółach dotyczących kontynuacji pisałyśmy tutaj: