„Ród Smoka” to jedna z najgłośniejszych produkcji tego roku. Przypomnijmy, że serial jest prequelem bijącej rekordy popularności „Gry o Tron”. Akcja toczy się około 200 lat wcześniej, a fabuła skupia się wokół rodu Targaryenów. Produkcja okazała się hitem wśród subskrybentów i subskrybentek HBO Max z całego świata. Natomiast finałowy odcinek pierwszego sezonu, który trafił do streamingu 24 października 2022 roku, zaostrzył apetyt widzów oraz widzek. Na szczęście powstanie kolejna seria. 

„Ród Smoka”: 2. sezon powstanie!

O tym, że „Ród Smoka” doczeka się kontynuacji, dowiedzieliśmy się jeszcze latem 2022 roku. Właśnie wtedy na oficjalnych profilach produkcji oraz platformy streamingowej opublikowano krótkie wideo z ogniem w roli głównej. Ogień panuje – czytamy w opisie postu, który możecie zobaczyć także poniżej. 

„Ród Smoka 2”: kiedy rozpoczną się prace nad nowym sezonem?

Ryan Condal, czyli showrunner „Rodu Smoka”, potwierdził w rozmowie z serwisem „Variety”, że ekipa powróci na plan na początku 2023 roku. Nie zdradził więcej szczegółów. Natomiast nieoficjalnie mówi się o tym, że od marca do czerwca przyszłego roku będą trwały prace w Cáceres – mieście w Hiszpanii, które „gra” Królewską Przystań. To jedna z najważniejszych lokacji w serialu. 

„Ród Smoka 2”: fabuła. Co wydarzy się w nowym sezonie?

Uwaga, ten akapit może zawierać spoilery, jeśli nie obejrzeliście ostatniego odcinka pierwszego sezonu „Rodu Smoka”. 

Finał pierwszego sezonu prequelu „Gry o Tron” okazał się niezwykle emocjonujący. Lucerys „Luke” Velaryon (w tej roli Elliot Grihault) został zamordowany przez Aemonda Targaryena (Ewan Mitchell), a właściwie jego smoka, co z całą pewnością wpłynie na Rhaenyrę (Emma D’Arcy) oraz jej plany dotyczące przejęcia tronu. Wszystko wskazuje na to, że będzie musiała znaleźć sojuszników i sojuszniczki, dzięki czemu widzowie i widzki poznają zupełnie nowe królestwa.  

Nadchodzi wojna, która wymaga sojuszy z różnymi królestwami i armiami z całej mapy Westeros. Nie sądzę, by było to na taką skalę, jak w oryginalnej „Grze o tron”. Natomiast jest zdecydowanie więcej nowych światów, które się pojawią, w tym takie, których nie widzieliście w serialu. Spokojnie, przed nami wiele nowych możliwości – ujawnił Ryan Condal w rozmowie z „Variety”. 

„Ród Smoka 2”: obsada

Jeśli chodzi o obsadę „Rodu Smoka”, możemy się spodziewać, że w drugim sezonie zobaczymy tych samym odtwórców i odtwórczynie ról głównych, na czele ze wspomnianą Emmą D’Arcy, Mattem Smithem czy Olivią Cooke. Z wypowiedzi shorunnera wynika, że pojawi się też wiele nowych twarzy, w tym przywódców i przywódczyń królestw, które mamy poznać. Na razie jednak nie wiadomo, kto dołączył do obsady. Jeśli się to zmieni, na pewno was o tym poinformujemy. 

„Ród Smoka 2”: data premiery

Kiedy nowe odcinki „Rodu Smoka” ujrzą światło dzienne? Do ustalenia – stwierdził Ryan Condal we wspomnianym wcześniej wywiadzie. Warto jednak dodać, że w mediach branżowych zza oceanu pojawiają się (niepotwierdzone dotąd) informacje, według których premiera drugiego sezonu serialu odbędzie się pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku. Niestety druga z wymienionych opcji wydaje się bardziej prawdopodobna. Cóż, w takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. 

Zobacz także: