Już w ubiegłym roku prognozowano, że kosmetyki z grzybami mogą być jednym z największych przebojów urodowych. Teraz wiemy, że te przewidywanie były bardzo trafione, bo świetnie ocenianych formuł, które na nich bazują, tylko przybywa. Dobroczynne działanie grzybów jest znane od wieków. Doskonałym przykładem jest chociażby chińska medycyna naturalna. Już tylko na jej podstawie wiadomo, że grzyby mają między innymi właściwości nawilżające, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe i przeciwstarzeniowe (są silnymi przeciwutleniaczami). Jasno wskazuje to na fakt, że mogą mieć nam wiele do zaoferowania. W oparciu o analizę ich możliwości wyrósł cały trend. Mushroom beauty skupia się zatem na pielęgnacji bazującej na kosmetykach z ekstraktami z grzybów. Odpowiedzi na pytania, co z nich powstaje i co może nam dać, znajdziemy nie tylko na rynku azjatyckim, dla którego to żadna nowość, ale nawet na własnym podwórku. Nas bowiem zainteresowała emulsja polskiej marki, w której składzie znajdują się ekstrakty z aż sześciu grzybów.

Mushroom beauty – trend pielęgnacyjny bazujący na grzybach

Fakt, że okazy zbierane podczas grzybobrania mogą trafić nie tylko na talerz, jest znany od wieków. W ostatnich latach jednak to podejście staje się coraz popularniejsze, a kolejne marki urodowe dołączają do lansowania trendu mushroom beauty. Pielęgnacja z wykorzystaniem grzybów może być ukierunkowana na rozmaite problemy skórne. Wszystko zależy bowiem od właściwości konkretnej odmiany. Wśród tych najczęściej wykorzystywanych w formułach kosmetyków są: reishi, shiitake, maitake, chaga, enoki, trzęsak morszczynowaty czy boczniak ostrygowaty. Ich właściwości są tak różne, że wykorzystuje się je w różnych formułach (krem, serum, emulsja czy tonik), ale także nie tylko do pielęgnacji twarzy. Jakiś czas temu pisaliśmy chociażby o masełku na rozdwojone końcówki włosów, w którym jednym z istotnych składników był właśnie grzyb reishi.

 

 

Ukviat Super Mushroom – Opis

Ukviat Super Mushroom to emulsja do twarzy, której formuła bazuje na ekstraktach z aż sześciu grzybów (reishi, maitake, shiitake, chaga, kordyceps i tremella fuciformis, a więc trzęsak morszczynowaty). Kosmetyk bazujący na ich dobroczynnym działaniu ma przede wszystkim właściwości nawilżające, odżywcze i rozświetlające cerę. Pielęgnacja przy jego pomocy przekłada się zatem na ogólną poprawę kondycji skóry twarzy. Formuła jest dodatkowo wzbogacona woskami kwiatowymi i organicznym olejem z krokosza barwierskiego, co wspiera właściwości grzybów i przekłada się na silne nawilżenie, redukcję szorstkość, a także pozwala dostarczyć skoncentrowaną dawkę lipidów i minerałów, co natomiast wzmacnia naturalną barierę ochronną wrażliwej skóry.

Niezależne badania wykazały zwiększenie poziomu nawilżenia skóry o 35,4% po 7 dniach oraz o 45,9% po 28 dniach regularnego stosowania emulsji Ukviat (badanie przeprowadzono przy pomocy specjalistycznej aparatury pomiarowej firmy Courage + Khazaka metodą pojemnościową (CORNEOMETER®CM 825); testowany na skórze wrażliwej). Dodatkowo marki Ukviat przeprowadziła też badania na 20 konsumentach w wieku 18-60 lat przez 4 tygodnie.

Wyniki wykazały:

  • 100% badanych zauważyło ogólną poprawę kondycji skóry po zastosowaniu emulsji
  • 100% badanych zauważyło, że emulsja wspomaga proces regeneracji skóry
  • 100% badanych zauważyło, że po 4 tygodniach stosowania skóra stała się znacznie gładsza i bardziej miękka
  • 100% badanych potwierdziło, że emulsja wzmacnia barierę ochronną skóry
  • 95% badanych potwierdziło, że skóra wygląda na bardziej odżywioną już po 7 dniach stosowania
  • 90% badanych zauważyło efekt odświeżenia na skórze
  • 80% badanych zauważyło znacznie mniejsze uczucie szorstkości skóry już po 1 godzinie od zastosowania.

Ukviat Super Mushroom – Opinie

Same zachwyty na temat trendu mushroom beauty nie dają gwarancji, że każda formuła, w której zawarto grzyby, od razu może zrewolucjonizować naszą dotychczasową pielęgnację. Sprawdziliśmy zatem, co na temat emulsji do twarzy Ukviat Super Mushroom, w której jest aż sześć wyciągów z grzybów, piszą użytkowniczki i użytkownicy.

Zobacz także:

Emulsja jest świetna, pięknie się wchłania, delikatnie pachnie i nawilża skórę. Po kilku użyciach cera jest uspokojona, nie wyskakują nowe wypryski. Używam dwie pompki na całą twarz i szyję – oceniła Agata, która swoimi wrażeniami podzieliła się na stronie marki Ukviat.

Emulsja ma dość specyficzny zapach, który przy pierwszym użyciu był dla mnie dużym zaskoczeniem. Zapach kojarzy mi się z lasem, podobnie jak zielone serum, z którym emulsja świetnie współpracuje! Emulsja nałożona na zielone serum pozostawia skórę nawilżoną, miękką, rozjaśnioną. Zauważyłam, że moja wrażliwa, trądzikowa cera jest wyciszona, mniej czerwona i podrażniona. Jedyny dla mnie minus to opakowanie z dziwną zakrętką, która razem z pompką po pewnym czasie robi się brudna. Ale jest to dla mnie zrozumiała forma aplikacji ze względu na lejącą konsystencję emulsji – napisała Magdalena, która na stronie Ukviat nazwała ten kosmetyk ukochanym śmierdziuszkiem.