Kompleksowe myślenie o pielęgnacji włosów to podstawa, jeżeli chcemy cieszyć się zdrową, lśniącą i piękną fryzurą. Z tego powodu warto na bieżąco analizować stan kosmyków i reagować na ich aktualne potrzeby. Wszystko powinno zacząć się od odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, a skończyć na końcówkach włosów, bo nawet one mogą potrzebować szczególnego wsparcia. Odżywka nakładana na całą długość może okazać się niewystarczająca.

Na rynku na szczęście nie brakuje kosmetyków, które zapobiegają rozdwajaniu się końcówek i łamliwości włosów na końcach. Jeżeli te problemy to twoja zmora, to mamy gotowe rozwiązanie, które jest skuteczne, a do tego niewiele kosztuje. Sprawdź, który kosmetyk na rozdwojone końcówki przywróci im zdrowie!

Kosmetyk na rozdwojone końcówki – zabezpieczające masełko na końcówki

Czasami wystarczy jeden odpowiednio dobrany kosmetyk i cierpliwa kuracja, żeby móc cieszyć się wymarzonymi efektami. Jeżeli twoim utrapieniem, które spędza ci sen z powiek, jest problem łamliwych i rozdwojonych końcówek, to masz do dyspozycji wiele produktów, które są dedykowane temu konkretnemu kłopotowi. Jednym z nich jest zabezpieczające masełko na końcówki so!flow by Vis Plantis. Ten kosmetyk swoje działanie opiera na naturalnych substancjach roślinnych, które słynął z dobroczynnego wpływu na skórę, włosy oraz są wsparciem dla organizmu w przywróceniu mu naturalnej równowagi.

W kontekście końcówek zdecydowano się na wybór japońskiego grzyba reishi, który jest znany także pod nazwą lakownica żółtawa. W Azji grzyby reishi są uznawane praktycznie za panaceum na każdą dolegliwość. Ten konkretny jest określany jako boski grzyb nieśmiertelności. Różnorodność i ilość zawartych w nim substancji sprawia, że faktycznie ciężko odmówić mu możliwości. Jak to się ma do pielęgnacji włosów? Otóż grzyb reishi jest świetnym przeciwutleniaczem, a do tego ma właściwości nawilżające i wygładzające.

Zabezpieczające masełko na końcówki so!flow by Vis Plantis to nie tylko pielęgnacja, ale również sposób na zabezpieczenie włosów i ochronę ich przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wystarczy nałożyć je na wilgotne lub suche włosy i pozostawić bez spłukiwania. Po takiej aplikacji masełko będzie korzystanie działało na rozdwojone, kruche i łamliwe końcówki włosów. Poza grzybem reishi, który jest uznawany wręcz za magiczny składnik, w tym zabezpieczającym masełku są jeszcze inne dobroczynne przeboje. Olej rycynowy i kokosowy uelastyczniają i wzmacniają włosy. Masło kakaowe i shea natomiast odżywiają je i sprawiają, że odzyskują blask.