Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kosztowne aparaty stopniowo będą ustępować poręcznym, zaawansowanym technologicznie smartfonom. Ku uciesze jednych i niezadowoleniu drugich, niezaprzeczalnym jest fakt, że... ta historia dzieje się na naszych oczach. Fotografia dawniej i dziś to jednak temat nieco bardziej rozległy. Początkowo ludzie obawiali się na przykład, że osobom fotografowanym z każdym zdjęciem odbierana jest cząstka ich duszy. To myślenie oczywiście diametralnie zmieniło się na przestrzeni lat. Zmieniło się też wiele innych kwestii. Camera obscura, dagerotyp, fotografia analogowa, cyfrowa, mobilna - nie da się ukryć, że zdjęcia, które znamy dziś, mają za sobą bardzo długą drogę. Nic dziwnego, początki fotografii sięgają aż... XIX wieku! Wciąż nie zmienia się jedno. Uwielbiamy obrazowo postrzegać ten świat

Getty Images

Smartfony: najpopularniejsze narzędzie do robienia zdjęć

Profesjonalne sesje zdjęciowe przy użyciu smartfona - brzmi jak abstrakcja? Takie sytuacje zdarzają się już coraz częściej. Okazuje się, że aby zrobić świetne zdjęcia, wystarczającym narzędziem nierzadko jest... dobry aparat w telefonie. Doskonałym tego przykładem jest na przykład okładkowa sesja zdjęciowa dla magazynu COSAS (jednej z najpopularniejszych gazet w Chile) autorstwa Bena Philipsa. Zdjęcia powstały przy użyciu smartfona Huawei, a ich bohaterem jest piłkarz, Alexis Sanchez.

Oczywiście bardzo wiele zależy też od innych czynników - naszych umiejętności, odpowiedniego światła, a także tego, do czego w przyszłości mają nam posłużyć konkretne fotografie. W wielu sytuacjach korzystanie ze smartfona jest jednak możliwie najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Nic dziwnego, że coraz więcej osób, wybierając nowy telefon, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jego fotograficzne możliwości. 

Dlaczego uważamy, że fotografia mobilna jest dla każdego? Powodów jest wiele. Przejrzysty zakres funkcji sprawia, że cały proces nie jest zbyt skomplikowany. Ponadto smartfony są naszymi codziennymi towarzyszami, dlatego trwałe uwiecznienie ulotnej chwili jest dziś wyjątkowo proste. Wyjeżdżając w piękne miejsce, zabieramy ze sobą już nie lustrzankę (jak dawniej), a... telefon właśnie. Jest to bowiem rozwiązanie wygodniejsze, szybsze, mniej skomplikowane i, co najistotniejsze, gwarantuje satysfakcjonujące efekty. Nie dziwi zatem fakt, że fotografia, która jest dziś dostępna na wyciągnięcie ręki, towarzyszy nam niemalże każdego dnia, zalewając świat obrazem (czego doskonałym przykładem jest np. fenomen Instagrama).

Zaawansowane technologicznie smartfony: nowoczesne funkcje

Niezwykle dynamiczny rozwój technologii i coraz to nowsze funkcje, które oferują smartfony - to wszystko sprawia, że fotografia mobilna z każdym rokiem wskakuje na kolejny poziom zaawansowania. Marką, która zdecydowanie nadąża za technologicznymi trendami (przez co zaskarbiła sobie sympatię klientów na całym świecie), jest Huawei. Od niedawna możemy kupić w Polsce dwa, wyjątkowe modele smartfonów tej firmy. Co je wyróżnia? Zostały wręcz stworzone do tego, żeby przy ich pomocy robić wysokiej zdjęcia. Mowa oczywiście o Huawei P50 Pro i składanym Huawei P50 Pocket. Nie bez powodu uchodzą za jedne z najbardziej zaawansowanych fotograficznie: podwójny moduł fotograficzny, optyka Huawei XD, P50 Pocket, technologia True-Chroma, aparat główny 50 MP, aparat monochromatyczny 40 MP, aparat 13 MP z obiektywem ultraszerokokątnym, aparat 64 MP z teleobiektywem, 100-krotne przybliżenie fotografowanych obiektów, nagrywanie wideo 4K w pełnym zakresie ogniskowych... czy musimy wymieniać dalej? 

Co niezwykle istotne (szczególnie dla początkujących fotografów) smartfony te cechują się niesamowitą łatwością użytkowania. A to tylko niektóre elementy przemawiające za sensownością wykorzystywania tych sprzętów do robienia zdjęć.

Zobacz także:

Materiały prasowe

Konkurs Huawei: szansa dla początkujących (i nie tylko) fotografów

Przypominamy także o, trwającym już, konkursie organizowanym przez markę Huawei. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie o dowolnej tematyce swoim smartfonem i wyślesz zgłoszenie za pomocą specjalnego formularza. Zwycięska praca zostanie zaprezentowana na marcowym wernisażu. Marka nagrodzi aż 5 osób, obdarowując ich wysokiej jakości sprzętami Huawei. Żeby wziąć udział w konkursie, potrzebujesz tylko dobrego pomysłu i aparatu w telefonie. Powodzenia!

Materiały prasowe