Barbie Ferreira zdobyła międzynarodową sławę oraz sympatię widzów i widzek dzięki roli w bijącym rekordy popularności serialu „Euforia”. Przypomnijmy, że przez dwa sezony grała Kat Hernandez, czyli przyjaciółkę głównych bohaterek i uczennicę tego samego liceum. To bardzo wyrazista, nieoczywista i interesująca postać. Niestety latem ubiegłego roku dowiedziałyśmy się, że aktorka nie pojawi się w trzeciej serii. Muszę pożegnać się z produkcją i robię to ze łzami w oczach - napisała wtedy na Instagram Stories. Ponad pół roku później gwiazda wróciła do tematu i wyjaśniła, dlaczego podjęła właśnie taką decyzję. Powód zaskakuje, a jednocześnie daje do myślenia. 

„Euforia”: Barbie Ferreira wyjaśniła, dlaczego odeszła z serialu

Barbie Ferreira wystąpiła w najnowszym odcinku podcastu „Armchair Expert” i opowiedziała m.in. o „Euforii”. Okazuje się, że (wbrew plotkom krążącym w mediach zza oceanu) decyzję o rezygnacji ze wspomnianej wcześniej roli podjęła wspólnie z Samem Levinson, czyli producentem odważnej produkcji o nastolatkach. Aktorka poczuła, że wątek jej bohaterki po prostu dobiegł końca. 

Nie sądzę, by było tam miejsce na rozwój postaci – przyznała Barbie Ferreira w podcaście „Armchair Expert”. – Były różne opcje, ale myślę, że nie pasowałyby do tego show

Barbie Ferreira chciała czegoś więcej dla swojej bohaterki. Zależało jej na tym, by nie zamykać Kat w roli „grubej przyjaciółki”. I wszystko wskazuje na to, że twórczynie oraz twórcy wielokrotnie nagradzanego serialu mieli podobne zdanie na ten temat. 

Naprawdę nie chciałam być po prostu grubą przyjaciółką. Nie chcę tego grać i myślę, że oni też tego nie chcieli - kontynuowała Barbie Ferreira podczas wspomnianego wywiadu. 

Co więcej, praca na planie „Euforii” była bardzo czasochłonna. Projekt HBO kolidował z innymi, w które była zaangażowana lub chciała zaangażować się obsada, w tym Barbie Ferreira. Czy niebawem zobaczymy ją w nowym serialu lub filmie? Na razie nie wiadomo. Natomiast trzymamy kciuki, by tak właśnie było. 

„Euforia 3”: co wiadomo o nowym sezonie? 

Jednocześnie nie możemy doczekać się premiery trzeciego sezonu „Euforii”. Prace nad nowymi odcinkami trwają, a my regularnie poznajemy kolejne szczegóły dotyczące obsady czy fabuły. Trudno przewidzieć, co wydarzy się na ekranie. Natomiast wiele wskazuje na to, że twórczynie i twórcy skupią się na wątku Cassie, Maddy oraz Nate’a. Data premiery niestety nie została jeszcze ujawniona. Ale wiele wskazuje na to, że „Euforia 3” ujrzy światło dzienne w 2024 roku. Więcej pisałyśmy na ten temat w tym (aktualizowanym na bieżąco) artykule: