Podobnie jak pierwszy, drugi sezon „Euforii”, czyli głośnego serialu HBO o nastolatkach, ale niekoniecznie dla nastolatków, okazał się absolutnym hitem. Nowe odcinki były jeszcze bardziej emocjonujące niż przypuszczano. Całość, choć momentami kontrowersyjna, została oceniona bardzo pozytywnie. Fabuła, gra aktorka, makijaże, kadry, muzyka – wszystko się zgadzało. Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nic więc dziwnego, że już po premierze drugiego odcinka drugiej serii fanki oraz fani zaczęli się zastanawiać, czy serial będzie kontynuowany. Na szczęście ich prośby zostały wysłuchane. 3. sezon „Euforii” powstanie. A do mediów regularnie trafiają szczegóły z nim związane. Sprawdźcie, co wiemy o nowych odcinkach produkcji, w tym o fabule, obsadzie i dacie premiery.

„Euforia 3”: powstanie! Co wiemy o kontynuacji serialu?

„Euforia”: sezon 3. powstanie! Koniec z przypuszczeniami. Pod koniec lutego ubiegłego roku HBO oraz twórcy i twórczynie serialu zabrali głos w tej sprawie. A dokładnie opublikowali na oficjalnych kanałach serialu na Instagramie i Twitterze informację, że czeka nas kolejny sezon. Oto teaser:

Wcześniej w mediach można było natomiast znaleźć niepotwierdzone informacje, według których decyzja o powstaniu kolejnej serii miała być uzależniona od wyników oglądalności „Euforii 2” (przypomnijmy, że nowe odcinki trafiały na platformę HBO Go co tydzień – w każdy poniedziałek). 2. sezon pobił rekordy oglądalności. Po emisji kilku odcinków poinformowano, że przyciągnął od momentu premiery na początku stycznia ponad 13 milionów osób (pierwszy obejrzało 6,6 miliona). 

W oświadczeniu na temat sezonu 3. Francesca Orsi z HBO poinformowała, że Sam Levinson, Zendaya oraz cała obsada i ekipa „Euforii 2” wzbili się na wyżyny, bawiąc się z konwencją i formą produkcji, ale jednocześnie zachowując jej serce. Dodała też, że zaszczytem będzie dla całego HBO móc kontynuować współpracę z tą ekipą utalentowanych ludzi i że jest podekscytowana kontynuacją tej przygody.

Warto podkreślić, że każdy kolejny odcinek „Euforii” budzi emocje, jest przedmiotem gorących dyskusji w mediach społecznościowych, zachwytów nad utworami, które się pojawiają w kluczowych scenach, choć nie brakuje też kontrowersji wokół produkcji. Czy w trzecim sezonie będzie podobnie? Cóż, wszystko na to wskazuje. 

„Euforia 3” - obsada. Kto pojawi się w nowym sezonie? 

Twórcy i twórczynie „Euforii” lubią zaskakiwać. Dlatego do ostatnich minut (ba, sekund!) finałowego odcinka drugiego sezonu nie wiedziałyśmy i nie wiedzieliśmy, jak potoczą się losy niektórych postaci. Po zakończonej emisji możemy się spodziewać, że w kolejnej serii wystąpią odtwórcy i odtwórczynie głównych ról, w tym m.in. Zendaya (Rue Bennet), Hunter Schafer (Jules Vaughn), Sydney Sweeney (Cassie Howard), Maude Apatow (Lexi Howard), Alexa Demie (Maddy Perez) czy Jacob Elordi (Nate Jacobs).

Na pewno w trzecim sezonie zobaczymy Dominika Fike’a, czyli odtwórcę roli Elliota. Popularny aktor i wokalista potwierdził to podczas rozmowy z Jimmym Fallonem w jednym z odcinków „The Tonight Show”. Zapowiedziano już trzeci sezon serialu, myślisz, że będziemy mogli cię w nim zobaczyć? - spytał gospodarz programu. Absolutnie, tak - odpowiedział aktor. Tym samym rozwiał wszelkie wątpliwości fanek oraz fanów. 

Zobacz także:

Wszystko wskazuje na to, że w trzecim sezonie „Euforii” zobaczymy również Nikę King oraz Colmana Domingo, czyli serialowych Leslie (mamę Rue) i Alie’ego. Gwiazda udzieliła ostatnio wywiadu „Entertainment Weekly”, w którym zasugerowała, że wspomniane już postacie powrócą w nowych odcinkach. To nie wszystko! Wyznała, że chciałaby, aby pojawiło się między nimi uczucie. Romans Leslie i Alie’ego? Teraz jeszcze bardziej nie możemy doczekać się premiery nowego sezonu „Euforii”. 

„Euforia 3” - obsada. Kogo zabraknie?

Niestety wiemy już, że w 3. sezonie hitu HBO nie zobaczymy już Kat granej przez Barbie Ferreirę! I jest to potwierdzona informacja. Muszę pożegnać się z produkcją i robię to ze łzami w oczach – przyznała gwiazda w swoim komunikacie. Aktorka poinformowała o tym fanki i fanów za pośrednictwem Instagram Stories. 

Po czterech latach wcielania się w najbardziej wyjątkową i enigmatyczną postać, czyli Kat, muszę się pożegnać ze łzami w oczach – powiedziała Barbie. – Mam nadzieję, że wielu z was widziało w niej siebie tak, jak ja, i że podróż tej postaci przyniosła wam radość – dodała. – Kocham cię Katherine Hernandez – zakończyła aktorka.

Kilka miesięcy później aktorka udzieliła wywiadu, w którym przyznała, że odeszła z serialu, ponieważ nie chciała dłużej grać „grubej przyjaciółki". 

„Euforia": sezon 3 – fabuła. Co się wydarzy?

Co wydarzy się w kolejnym sezonie „Euforii”? Powiedzmy sobie szczerze: trudno to przewidzieć. Twórczynie i twórcy hitowego serialu HBO do perfekcji opanowali bowiem sztukę zaskakiwania widzów i widzek, czego dowodem są wyemitowane (często wbijające w fotel) odcinki. Warto jednak wspomnieć, że w marcu 2022 roku, czyli niedługo po tym, jak potwierdzono kontynuację produkcji, Sydney Sweeney ujawniła, jak mogą potoczyć się losy Cassie, Maddy oraz Nate’a. 

[Uwaga na spoilery w tym akapicie. Jeśli nie oglądałyście albo nie oglądaliście „Euforii 2” do końca, możecie przejść do kolejnego akapitu, w którym piszemy o dacie premiery].

Co czeka Cassie, Maddy i Nate’a, który je poróżnił, w 3. sezonie „Euforii”? Wiele osób życzyłoby sobie, by dziewczyny pogodziły się, by ich przyjaźń okazała się silniejsza niż zauroczenie (toksycznym) chłopakiem. Niestety Sydney Sweeney zasugerowała podczas wywiadu dla wspomnianego już serwisu „Entertainment Weekly”, że jej bohaterka będzie tkwiła w związku z zaborczym licealistą. Cassie kocha Nate’a – stwierdziła. 

„Euforia 3": twórcy planują 5-letni przeskok czasowy?

W kwietniu 2023 poznałyśmy i poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące fabuły. Heidi Bivens, która jest odpowiedzialna za kostiumy poszczególnych bohaterek i bohaterów, udzieliła wywiadu, a przy okazji ujawniła, czego możemy spodziewać się w nowych odcinkach. Jak się okazuje, twórczynie i twórcy serialu myślą o kilkuletnim przeskoku czasowym. 

Czytanie scenariuszy jest naprawdę ekscytujące. Mówi się, że całość zostanie przeniesiona o pięć lat do przodu, że bohaterki i bohaterowie nie będą już w szkole średniej – powiedziała Heidi Bivens w wywiadzie dla amerykańskiego „Vogue’a”. – „Nie jesteśmy już w Kansas, Dorotko”. To może być totalna podróż. Znając mózg Sama, będzie to ekscytujące, a on rzuci wyzwanie nam wszystkim, bo nie będzie chciał się powtarzać. To będzie coś nowego do odkrycia przez publiczność”.

Mamy nadzieję, że o kolejnych szczegółach związanych z obsadą serialu będziemy mogły i mogli poinformować was już wkrótce. 

„Euforia": sezon 3 – data premiery. Kiedy nowe odcinki trafią do streamingu?

„Euforia” to jeden z najgłośniejszych, a zarazem najpopularniejszych seriali HBO ostatnich lat. Dlatego cieszymy się z jego kontynuacji. I wszystko wskazuje na to, że nie jesteśmy osamotnione i osamotnieni w tej kwestii. Wiele widzek oraz widzów już po pierwszym odcinku drugiego sezonu założyło powstanie „Euforii 3” za coś absolutnie pewnego. Potwierdzają to m.in. liczne pytania o konkretną datę premiery nowych odcinków. I choć już na początku roku potwierdzono powstanie kolejnego sezonu, na szczegóły (także te związane z datą premiery) musimy jeszcze trochę poczekać. W kwietniu 2023 w mediach pojawiły się spekulacje, według których „Euforia 3” ujrzy światło dzienne w 2024 roku. Serwis rozrywkowy „Entertainment Tonight” postanowił zweryfikować te informacje podczas rozmowy z Zendayą. Jak przyznała odtwórczyni roli głównej, jest to prawdopodobne. Dodała jednak, że inne osoby mogą wiedzieć więcej na ten temat. 

Myślę, że to może być prawda. Szczerze, nie wiem. Niektóre osoby wiedzą więcej niż ja, możesz ich zapytać. Ja mogę być teraz trochę zajęta – powiedziała Zendaya w rozmowie z serwisem „Entertainment Tonight”. 

No właśnie. Dostępność aktorek i aktorów to kolejna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że (przynajmniej) część obsady „Euforii” ma także inne zobowiązania zawodowe. Zendaya, która już zapowiedziała, że będzie zajęta, od pewnego czasu pracuje nad filmem „Challengers”. Wciela się w nim w rolę Tashi – tenisistki oraz trenerki. Całość zapowiada się naprawdę ciekawie, ponieważ jej bohaterka będzie chciała namówić swojego męża (zagra go Mike Faist) do sportowej rywalizacji z jej ex, który jest również jego najlepszym przyjacielem (Josh O'Connor). Z kolei Sydney Sweeney zaangażowała się w projekt „National Anthem”. W nowym filmie Tony'ego Tosta zagra razem z Halsey, Paulem Walterem Hauserem oraz Simonem Rexem. Jak widać, dużo się teraz dzieje w ich życiu zawodowym.

Pod koniec maja 2023 roku do mediów przedostała się kolejna informacja o przesunięciu premiery 3. sezonu serialu. Magazyn „Teen Vogue” przekazał, że twórca serialu, Sam Levinson ze względu na prace nad serialem „The Idol” (surowo ocenionym przez krytyków) odłożył w czasie produkcję „Euforii”.

Według dyrektor wykonawczej HBO, Franceski Orsi, Sam Levinson „zastrajkował” i nie zamierza pracować nad dwoma serialami jednocześnie:

„Euforia” jest jednym z tych seriali, które zaczęliśmy pisać równolegle z zajmowaniem się postprodukcją „Idola”. W tym momencie nie mamy scenariuszy nowych odcinków [...] Nie możemy rozpocząć zdjęć, więc premiera, którą szacujemy na 2025 roku zostanie określona wtedy, kiedy będziemy mogli wrócić do pracy z Samem, który w tym momencie kończy The Idol – ujawniła Francesca Orsi w rozmowie z „Deadline”.

Fani serialu nie kryją oburzenia. Wytykają twórcom, że „genialna »Euforia« została wstrzymana przez kiepski serial, którego nikt nie chce oglądać”. 

Strajk? To jakiś żart? Niech zatrudnią kogoś innego, Nikt nie będzie czekał 2-3 lata między sezonami z jakichkolwiek absurdalnych powodów. HBO równie dobrze może anulować „Euforię”. Nie będą mieli publiczności, kiedy powróci, Beznadziejny „The Idol” promowany, genialna „Euforia” zepchnięta, dramat - czytamy w komentarzach pod newsem.

Zgadzacie się z osobami komentującymi decyzję HBO?