Jak głosować na Sarę James w finale Eurowizji Junior 2021? Takie pytanie zadają sobie nie tylko fani tej młodej i niezwykle utalentowanej wokalistki, ale także wszyscy miłośnicy konkursu, którym zależy na kolejnym już zwycięstwie Polski. Nie da się ukryć, że po spektakularnym sukcesie Roksany Węgiel w Mińsku, historycznym tryumfie Viki Gabor w Gliwicach i udanym występie Ali Tracz w Warszawie, eurowizyjni maniacy pokładają w wykonawczyni utworu „Somebody” ogromne nadzieje. Chcesz wesprzeć występującą w tym roku w biało-czerwonych barwach młodą wokalistkę? Nic prostszego. Zasady głosowania na Eurowizji Junior 2021 wyjaśniamy poniżej.

Eurowizja Junior 2021 – kiedy można głosować?

W przeciwieństwie do dorosłej wersji konkursu, podczas Eurowizji dla Dzieci już od kilku lat można głosować na reprezentanta swojego kraju. Co więcej, oficjalne głosowanie jest darmowe – odbywa się bowiem przez internet za pośrednictwem strony jesc.tv. Podzielone jest na dwie tury:

  • pierwsza tura głosowania: od piątku 17 grudnia od godz. 20:00 do niedzieli 19 grudnia do godz. 15:59
  • druga tura głosowania: zaczyna się w niedzielę 19 grudnia po występach wszystkich uczestników i potrwa około 15 minut

Uwaga: aby zagłosować, trzeba najpierw obejrzeć skróty wszystkich występów, a następnie kliknąć przycisk „Vote now”. Przed zatwierdzeniem głosów system wymaga podania wyniku prostego równania matematycznego, co uniemożliwi sztuczne nabijanie głosów przez boty.

Oprócz możliwości zagłosowania na swojego ulubieńca, na stronie będzie można również dowiedzieć się nieco więcej o każdym z uczestników.

Eurowizja Junior 2021 – jak głosować na Sarę James z Polski?

Zgodnie z regulaminem Eurowizji Junior 2021, aby oddany przez internautę głos był ważny, zarówno podczas, jak i drugiej tury głosowania należy wybrać trzech ulubionych wykonawców. Jeśli więc zależy ci na zwycięstwie Sary James i jej hitu „Somebody”, pamiętaj, że poza Polską musisz podczas głosowania wybrać jeszcze dwa inne kraje.

Zasady głosowania podczas Eurowizji Junior 2021 zostały także zaprezentowane w przejrzysty sposób w poniższym filmiku.

Eurowizja Junior 2021 – gdzie i kiedy oglądać

Finał Eurowizji Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia (niedziela) w Paryżu i będzie transmitowany w TVP1 od godziny 16:00. Będzie można go oglądać również w sieci, a dokładnie w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Junior Eurovision Song Contest.

Zobacz także: