Kim jest Sara James, której niepowtarzalny głos i umiejętność interpretacji utworów zachwyciły trenerów i publiczność? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie musicie przeczytać ten artykuł! Sprawdzamy, ile ma lat, skąd pochodzi, kim są jej rodzice i po kim odziedziczyła talent Sara James.

Sara James – wiek, szkoła, występy

Na etapie Przesłuchań w Ciemno „The Voice Kids” Sara James zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem poruszającej ballady „Anyone” z repertuaru Demi Lovato. Po występie Cleo porównała dziewczynę do młodej Whitney Houston. Od tego momentu było już praktycznie przesądzone, że nastolatka zajdzie naprawdę daleko. Przepustką do ścisłego finału było wykonanie przeboju „Husavik (My Home Town)” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga”. W ostatnim odcinku show 12-latka zaśpiewała dwa superhity - „Greatest Love Of All” i „Czas nas uczy pogody”. To one zapewniły jej zwycięstwo. Wszystkie dotychczasowe występy Sary wyświetlono w serwisie YouTube już kilka milionów razy.

Wielu może zatem szokować fakt, że ma dopiero 13 lat i jest uczennicą szkoły podstawowej.

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Obecnie uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Ośnie (woj. lubuskie) oraz do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach, gdzie uczy się m.in. gry na pianinie. Dodatkowo, umiejętności wokalne ćwiczy w słubickim Miejskim Ośrodku Kultury SMOK.

Sara James – kariera, rodzice, rodzeństwo

Na oficjalnej stronie programy czytamy, że przygoda Sary z muzyką rozpoczęła się na „poważnie” w wieku sześciu lat od wygranej w konkursie wokalnym. Był to Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. 

Od tego momentu jeździmy na ten festiwal co roku. Od trzech lat jest on organizowany w Krakowie. Sara zawsze wraca stamtąd z jakąś nagrodą lub wyróżnieniem. Udział w tym konkursie to już taka nasza coroczna tradycja – powiedziała portalowi iloveslubice mama Sary, Arleta Dancewicz.

Rodzicami Sary James są Arleta Dancewicz i John James. Johna Jamesa - muzyka o nigeryjskich korzeniach możecie kojarzyć z innego programu TVP. Tata Sary James wystąpił kilka lat temu w „Bitwie na głosy”. Był członkiem chóru stworzonego przez rapera Mezo. 

Zobacz także:

Sara James – YouTube, Tik Tok, Instagram

Na Instagramie Sara James prowadzi swoje konto jako @sara_james_music. Liczba jej fanów w serwisie społecznościowym rośnie tak naprawdę z godziny na godzinę – obecnie nastolatkę śledzi już przeszło 114 tysięcy użytkowników serwisu.

Na Tik Toku i YouTubie Sara James ma obecnie tylko fanpage. Nie możemy się więc doczekać jej oficjalnych kanałów!

Oprócz śpiewu Sara James uwielbia kulinarne eksperymenty - podobno jest mistrzynią pancake'ów. Od niedawna pasjonuje się także dekoracją wnętrz. Na razie próbuje swoich sił, zmieniając aranżacje swojego pokoju.

Zobacz występ Sary James z piosenką „Somebody”, którą zaśpiewa na Eurowizji Junior 2021 w Paryżu.