Choć Rafał Brzozowski, tegoroczny reprezentant  Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, nie zdołał przejść do finału, to i tak warto było oglądać koncert. Mogłyśmy i mogliśmy zobaczyć wiele mocnych występów zarówno pod względem wokalnym, jak i wizualnym.

Wśród naszych faworytek i faworytów byli: Destiny z Malty z girlpowerowym numerem; Barbara Pravi - reprezentantka Francji z kameralnym, choć mocnym występem w stylu Edith Piaf, Litwa - zespół The Roop z utworem Discoteque, zespół The Black Mamba z Portugalii; Daði og Gagnamagnið, czyli przedstawiciele i przedstawicielki Islandii, jak i Blind Channel - chłopaki z Finlandii, których piosenka kojarzyła nam się z twórczością Linkin Park, jak również Gjon’s Tears z Szwajcarii. Rewelacyjny był również występ Hooverphonic (Belgia).

Eurowizja 2021: kto zwyciężył

65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie głosami jurorów i widzów z 39 krajów biorących udział w wydarzeniu wygrał włoski zespół Maneskin z utworem Zitti E Buoni w rockowym, choć zarazem nowoczesnym duchu. Był on jednym z kilku faworytów i faworytek, którzy pojawiali się w zestawieniach bukmacherów. Włosi zdobyli łącznie 518 punktów. Jest to trzecie zwycięstwo Włoch w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zaraz po Włochach była Szwajcaria, na trzecim miejscu Francja.

fot. fot. Getty Images

Polscy widzowie i widzki w głosowaniu SMS postawili przede wszystkim na Ukrainę.

Maneskin - włoski zespół rockowy

Zespół Maneskin (z duńskiego światło księżyca) tworzą przyjaciele i przyjaciółki ze szkolnych lat: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Na swoim koncie mają dwa albumy: Il ballo della vita i Teatro d'ira: Vol. 1.