Na ten występ czekała niemal cała Polska. Dziś wieczorem na wielkiej scenie w hali widowiskowo-sportowej Rotterdam Ahoy w drugim półfinale Eurowizji 2021 na żywo zaprezentował się reprezentant naszego kraju, Rafał Brzozowski. Wybrany bez otwartych preselekcji wokalista i prezenter Telewizji Polskiej poleciał do Holandii z anglojęzycznym utworem zatytułowanym The Ride. Czy prowadzący Jaka to melodia? i The Voice Senior podbił serca widzów w całej Europie i awansował do zaplanowanego na sobotę ścisłego finału? Wszystko jest już jasne.

Eurowizja 2021 - czy Rafał Brzozowski dostał się do finału?

Dla tych wszystkich, którzy mocno trzymali kciuki za to, aby Rafał Brzozowski zakwalifikował się do finału 65. Konkursu Piosenki Eurowizji, nie mam dobrych wieści. Reprezentant Polski niestety nie otrzymał wystarczającej ilości głosów od profesjonalnego jury i widzów biorących udział w głosowaniu SMS i nie awansował do finału tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie.

Ten rezultat nie jest jednak wielkim zaskoczeniem. Szanse utworu The Ride na awans do finału oceniane były przez bukmacherów na zaledwie 11%. Gorszy kurs miał jedynie reprezentant Gruzji, Tornike Kipiani z piosenką You. Potwierdziły się też przypuszczenia na temat faworytów. Do finału bez problemu awansowali m.in. Gjon’s Tears ze Szwajcarii i porównywana do Billie Eilish reprezentantka Bułgarii, Victoria.

Eurowizja 2021 - wyniki drugiego półfinału

Drugi półfinał Eurowizji 2021 wystartował dziś równo o godzinie 21:00. Transmisję z wydarzenia można było śledzić na żywo zarówno w telewizji (TVP1 i TVP Polonia), jak i w Internecie za pośrednictwem serwisu YouTube. Wyniki głosowania jury i widzów zostały ogłoszone przez prowadzących prosto ze studia w Rotterdam Arena. Warto dodać, że w tej roli w tym roku możemy oglądać m.in. pochodzącą z Holandii sławną youtuberkę urodową NikkieTutorials.

Pełna lista krajów, które awansowały z drugiego półfinału Eurowizji 2021 przedstawia się następująco:

  1. Albania
  2. Serbia
  3. Bułgaria
  4. Mołdawia
  5. Portugalia
  6. Islandia
  7. San Marino
  8. Szwajcaria
  9. Grecja
  10. Finlandia

Eurowizyjny występ Rafała Brzozowskiego z utworem The Ride do obejrzenia w całości już teraz poniżej.